Najvyšší čas dať šancu mladým. Pozrite si, ako by mohla vyzerať zostava proti Rusku

Errol Spence Jr po svojom poslednom titulovom zápase.
Zdroj: TASR

Duel kvalifikácie o postup na MS 2022 sa začína o 20.45 hod v Trnave.

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká tretie vstúpenie v bojoch o postup na budúcoročný svetový šampionát v Katare.

Po dvoch konfrontáciách s menej kvalitnými súpermi, v ktorých však „sokoli" získali hanebné dva body, si už dnes o 20.45 hod v Trnave zmerajú sily s Ruskom.

„Zborná" je v úplne odlišnej situácii, keďže po víťazstvách nad Slovinskom a Maltou vedie H-skupinu. Leví podiel má na tom Arťom Dziuba. Skúsený útočník Zenitu Petrohrad je zároveň aj kapitánom ruskej reprezentácie a na konte má v tejto kvalifikácii už tri góly.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Niekdajšia ruská hviezda pred dnešným zápasom ponížila náš tím: Je otrasne pripravený

Vzhľadom na súčasné psychické rozpoloženie hosťujúceho tímu kouča Stanislava Čerčesova je viac ako pravdepodobné, že opäť nastúpi v tradične ofenzívne ladenej formácii 4-3-3.

Z pohľadu slovenského tímu je takéto rozostavenie málo pravdepodobné. Dá sa očakávať, že zverenci Štefana Tarkoviča budú vychádzať z dobre zabezpečenej obrany a snažiť sa neinkasovať.

Z toho sa dá dedukovať, že by sme dnes mohli vidieť obľúbený Tarkovičov model s jedným útočníkom, a síce buď 4-1-4-1 s jedným defenzívnym záložníkom a štvoricou podporujúcou ofenzívu, prípadne 4-2-3-1 s dvomi stiahnutými stredopoliarmi.

Stredom medzi veľkou defenzívou a príliš útočným poňatím hry je formácia s dvomi útočníkmi. V rámci tzv. „diamantového" rozostavenia 4-1-2-1-2 by nami predpokladaná zostava mohla vyzerať nasledovne:

Brankár

V bránke by namiesto Martina Dúbravku, ktorý nie je k dispozícii, mohol byť Dominik Greif zo Slovana Bratislava. Uprednostňujeme ho pred Markom Rodákom, ktorému vo Fulhame chýba zápasová prax.

Obrana

Proti Malte sa na pravom kraji obrany dobre javil Martin Koscelník z Liberca. Vzhľadom na to, že po uvoľnení karanténnych pravidiel už bude opäť k dispozícii Peter Pekarík z Herthy Berlín, však staviame na skúsenosti tohto žilinského odchovanca.

Jedno meno na stopérskom poste je viacmenej isté - Milan Škriniar. Hráč milánskeho Interu je neoddeliteľnou súčasťou reprezentácie a pevným článkom stredovej formácie. Aj keď fanúšikovia dlhší čas volali po nasadení Martina Valjenta vedľa Škriniara, v sobotu proti Malte to nebol zo strany hráča Malorky najlepší výkon. My mu však ešte dáme šancu a myslíme si, že aj tréner.

Len 39 minút. To je porcia, ktorú v uplynulom zápase odohral na ľavej strane obrany Dávid Hancko. Univerzál pražskej Sparty utrpel zranenie, smerom k dnešnému duelu však doteraz neprišla znepokojujúca správa o tom, že by nemal nastúpiť. Ak by to tak predsa len bolo, s najväčšou pravdepodobnosťou by namiesto neho nastúpil skúsený Tomáš Hubočan z Omonie Nikózia.

Záložníci

Stiahnutým záložníkom by mohol byť podľa očakávania Juraj Kucka z Parmy, ktorý stále supluje počas neprítomnosti Marka Hamšíka.

Na pravom kraji zálohy by mohol dostať príležitosť Matúš Bero. Ten proti Cyprusu nastúpil naľavo, a zrejme aj to sa podpísalo pod jeho výkon. Viac mu svedčí pravý kraj, na ktorý je zvyknutý z Vitesse Arnhem.

Jediným čistokrvným krídelníkom bol proti Malte Róbert Mak. Hráč maďarského Ferencvárosu, v ktorom viac sedáva ako hráva, však výkonom nijako nenadchol. Namiesto sa núka iná možnosť - Jakub Hromada.

Ten je členom spanilej jazdy Slavie Praha v Európskej lige UEFA, a hoci pozícia ľavého krídelníka nie je úplne polom jeho pôsobnosti, oproti iným adeptom má potrebnú zápasovú prax.

Útok

Niekdajší tréner reprezentácie Ladislav Jurkemik sa vyjadril, že ak to nejde so zabehnutými hráčmi, ktorí buď dlhší čas nehrali alebo v kluboch striedajú, je načase dať šancu mladým. Plne sa s touto myšlienkou stotožňujeme, uvedomujúc si dôležitosť zápasu a silu súpera.

Podhrotom s ofenzívnymi chúťkami by dnes mohol byť Tomáš Suslov. Stále len 18-ročný tínedžer pravidelne hráva holandskú Eredivisie za Groningen, neraz aj na tomto poste.

Na dve miesta útočníkov sú traja adepti - ďalší zástupca holandskej ligy Róbert Boženík (Feyenoord), Ondrej Duda z Kolína a Dávid Strelec.

Je pravdou, že posledný menovaný tiež nedostáva v Slovane extra veľký priestor, Boženík je však po dlhšom zranení a stále nie je vo forme, ktorou disponoval pred nútenou prestávkou a obzvlášť v minulej sezóne. Staviame preto na dvojicu Duda-Strelec.

Zdroj: TVNOVINY.sk

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti