Slávista Kúdela spoznal trest za poznámku na adresu Kamaru. Dôkaz o rasistickom obsahu nenašli

Spoluhráči držia Glena Kamaru, ktorý si chcel vybaviť účty s Ondřejom Kúdelom.
Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

Kamara čelí dištancu na päť zápasov za závažné napadnutie.

Etická komisia Európskej futbalovej únie (EK UEFA) otvorila disciplinárne konanie voči Ondřejovi Kúdelovi a Glenovi Kamarovi za incident v marcovom odvetnom stretnutí osemfinále Európskej ligy. Hráč Glasgowa Rangers obvinil českého obrancu Slavie Praha z rasizmu. Spor po zápase vyústil do fyzickej konfrontácie, keď mal Kamara napadnúť Kúdelu, ktorého EK suspendovala na jeden zápas.

„Vzhľadom na to, že neexistujú presvedčivé dôkazy na stanovenie obsahu poznámok pána Kúdelu, nie je podpísaný inšpektor schopný potvrdiť, alebo vyvrátiť popis udalosti zo strany pána Kamaru alebo paná Zungu," stojí tiež vo vyjadrení, ktoré podľa portálu iDNES Slavia dostala od UEFA.

Kúdela priznal, že súpera počastoval vulgarizmom, no odmieta rasistický podtext, za ten mu hrozí zákaz činnosť minimálne na desať zápasov, "bežná" urážka je sankcionovaná stopkou na jeden duel. Kamara čelí dištancu na päť zápasov za závažné napadnutie. Informoval o tom portál iDnes.cz.

Slavia postúpila v EL do štvrťfinále, keď v Glasgowe zvíťazila 2:0 po domácej remíze 1:1. Vo štvrtok nastúpi bez Kúdelu na pôde londýnskeho Arsenalu, odveta je na programe o týždeň neskôr. Český hráč je momentálne zranený a do Londýna tak ani nevycestoval.


NYON/TASR, kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti