Slávista Kúdela dostal exemplárny trest za incident s Kamarom a príde aj o EURO

Spoluhráči držia Glena Kamaru, ktorý si chcel vybaviť účty s Ondřejom Kúdelom.
Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

Zo zverejneného stanoviska UEFA nie je jasné, na základe čoho Kúdelu usvedčili z rasizmu.

Futbalista Slavie Praha Ondřej Kúdela dostal od disciplinárky UEFA dištanc na desať zápasov za incident s Glenom Kamarom v dueli Európskej ligy proti Glasgowu Rangers. Podľa výsledkov vyšetrovania etickej komisie mala mať Kúdelova poznámka na adresu Kamaru rasistický podtext.

Trest sa vzťahuje na všetky klubové súťaže i reprezentačné duely. Kúdela tak nebude môcť pomôcť českej reprezentácii na ME. Glen Kamara dostal za fyzické Kúdelu v útrobách štadióna trojzápasový dištanc.

Zo zverejneného stanoviska UEFA nie je jasné, na základe čoho Kúdelu usvedčili z rasizmu. Samotný futbalista sa priznal k vulgárnemu ataku, ale odmietol rasistický podtext. Počas konverzácie s Kamarom na ihrisku si zakrýval ústa, Kamara v jednom z rozhovorov uviedol, že urážku počul jeden z jeho spoluhráčov.

„UEFA potrestala hráča Slavie Praha, pána Kúdelu, trestom na desať zápasov v súťažiach UEFA vrátane reprezentačných za jeho rasistické správanie sa,” citoval portál iDnes.cz zo stanoviska UEFA. Podľa pravidiel je desaťzápasový dištanc minimálny trest za rasizmus.

Roofe dostal za brutálny faul na Kolářa stopku na štyri zápasy

V osobitnom prípade z toho istého zápasu DK UEFA potrestala hráča Glasgowa Rangers Kemara Roofea za brutálny faul na brankára Slavie Ondřeja Kolářa štvorzápasovým dištancom. UEFA zároveň udelila Rangers pokutu 9000 eur za nevhodné správanie sa tímu.

Brankár Kolář, ktorý v 61. minúte po faule Roofea v štýle kung-fu utrpel zlomeninu v oblasti čelnej dutiny, duel nedochytal. Domáci útočník dostal za zákrok červenú kartu. „Bol to najhorší faul, ktorý som na vlastné oči videl, a to som už videl mnohé. Pre mňa to bol úder ako v bojových športoch, lenže tam nemajú obuté kopačky a nie sú rozbehnutí v plnej rýchlostí,” povedal po zápase tréner Slavie Jindřich Trpišovský. Kolář sa vrátil do brány minulý týždeň v úvodnom štvrťfinálovom dueli proti londýnskemu Arsenalu, po zranení chytá v ochrannej helme a maske.

NYON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.