Do prípravy pred MS pribudnú ďalší hráči, Šatan prezradil ich mená

Koronavírus v Poľsku
Koronavírus v Poľsku Zdroj: TASR

Slováci si v prvej fáze prípravy zmerali sily v dvojzápase s Lotyšskom a dvakrát s Nemeckom.

Miroslav Šatan je po prvej fáze prípravy slovenských hokejistov na MS spokojný najmä s výkonmi mladíkov a nováčikov v reprezentácii.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a zároveň generálny manažér reprezentácie prezradil, že na najbližší zraz do Piešťan príde ďalších šesť hráčov, vrátane legionárov a komunikuje už aj s hráčmi zo zámoria.

Slováci si v prvej fáze prípravy zmerali sily v dvojzápase s Lotyšskom a dvakrát s Nemeckom. S Lotyšmi prehrali raz po predĺžení (1:2) a raz sa im v predĺžení podarilo zvíťaziť (1:0). S Nemcami zvíťazili 4:3 po nájazdoch a 2:1.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Netušil, že trénuje s legendou. Generačný talent nášho hokeja má lepšie čísla ako súčasné hviezdy NHL

"Chceli sme do tohto bloku zobrať mladých hráčov a musím povedať, že nesklamali. Naše výsledky boli tesné, malo to zlepšujúcu tendenciu. Máme s trénermi a s Otom Haščákom ťažké rozhodovanie ako obmeniť zostavu. Do ďalšieho bloku príde ďalších šesť hráčov, so šiestimi sa teda musíme rozlúčiť,“ povedal Šatan po zápasoch.

Kto z mladých hráčov zostane, Šatan nechcel konkretizovať, ale dve mená spomenul: „Mladíci hrali naozaj dobre, zapísali sa do štatistík, mňa prekvapili najviac obrancovia Bučko a Gachulinec. Obaja debutovali v reprezentácii a môžem povedať, že obaja zostanú aj v ďalšom bloku prípravy. Ale prekvapili ma aj ďalší hráči ako Šimon Nemec, Adrián Holešinský, či Andrej Kollár. Hrali dobre, mohol by som menovať aj ďalších. Nevylučujem, že sa dostanú aj na MS.“

Vo štvrtok sa k tímu pripoja ďalší hráči, mali by medzi nimi byť aj neúspešní semifinalisti z Michaloviec. Najviac sa však hovorilo o útočníkoch Marekovi Hrivíkovi a Petrovi Cehlárikovi z Leksandu a brankárovi Júliusovi Hudáčkovi zo Spartaka Moskva. „Všetci traja by mali prísť vo štvrtok,“ potvrdil Šatan.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Zmluvu s tímom NHL podpísal na pumpe. Po mnohých reštartoch kariéry bojuje niekdajší talent o MS

Prezident zväzu tiež komunikuje s hráčmi zo zámoria, v tejto chvíli však nechcel konkretizovať, kto by mohol Slovensko posilniť na MS: „S niektorými som hovoril, nemám ešte kompletný obraz a neviem, kto z nich by mohol prísť. Niektorí však prejavili záujem, ale ešte to nemôžeme zverejniť. Záleží aj na ich kluboch.“

Šatan na záver prezradil aj to, v akom stave je situácia s divákmi, ktorí by sa mohli dostať na štadióny počas finálových duelov Kaufland play off Tipos extraligy Zvolen - Poprad.

„Pripravovali sme sa na to intenzívne s konzíliom odborníkov, verím, že aspoň dvetisíc divákov môže byť na finále. Čakáme v najbližších dňoch, ako sa k tomu vyjadrí konzílium. Kluby sme oslovili, aby sa na to mohli pripraviť.“

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.