Šport

Fanúšikovia cyklistiky, pozor! Pozrite sa, kde na Slovensku stretnete svetový pelotón

Poliak Rafal Majka z tímu Saxo-Tinkoff v bodkovanom drese najlepšieho vrchára sa teší z víťazstva v 17. etape.
Poliak Rafal Majka z tímu Saxo-Tinkoff v bodkovanom drese najlepšieho vrchára sa teší z víťazstva v 17. etape. Zdroj: TASR

Etapové preteky Okolo Poľska budú prechádzať Slovenskom vo štvrtok. Cieľ 5. etapy bude na Štrbskom plese. V pelotóne nebudú chýbať bratia Velitsovci či víťaz vrchárskej súťaže na TdF Rafal Majka.

Časť cyklistických pretekov Okolo Poľska, ktoré sú zaradené do elitného kalendára WorldTour, sa uskutoční na Slovensku. Vo štvrtok 7. augusta sa 5. etapa 71. ročníka začne v Zakopanom a vyvrcholí na Štrbskom Plese. Preteky Okolo Poľska sa začali minulú nedeľu a vyvrcholia v sobotu 9. augusta časovkou na 25 km v Krakove. Na štarte sú cyklisti z 21 tímov vrátane Slovákov Petra a Martina Velitsovcov.


Štart 5. etapy bude v Zakopanom, odtiaľ cyklisti prejdú na Oravu. Cez Trstenú, Tvrdošín a Zuberec sa dostanú na Huty, kde je prvá horská prémia. Na Liptove v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku budú jazdci bojovať o body v rýchlostných prémiách. Ďalšie horské prémie budú vo Važci a Východnej. Výzva pre vrchárov bude posledná horská prémia na Štrbskom Plese. Pred cieľom cyklisti absolvujú dva okruhy cez Vyšné Hágy, Mengusovce a Štrbu, aby etapu na Slovensku s dĺžkou 191 km ukončili v areáli Štrbského Plesa.

Popri možnosti vidieť na trati svetových cyklistov čakajú obyvateľov prejazdových miest a obcí aj obmedzenia v doprave, ktoré sú súčasťou každých veľkých pretekov a sú nutné pre bezpečnosť nielen pretekárov, ale aj divákov. Stodvadsať minút pred prejazdom pelotónu dôjde na trati k úplne uzávere cestnej komunikácie, ktorou pretekári prejdú.

V roku 2011 vyhral preteky Okolo Poľska Peter Sagan.
ŠTRBSKÉ PLESO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.