Veterán Jágr ešte nekončí s hokejom: Ľudia to nechápu, súdiť ma bude iba Boh

Jaromír Jágr.
Zdroj: TASR/AP

Hovorí, že má stále zodpovednosť za vlastný klub.

Jaromír Jágr opäť priviedol hokejistov Kladna do českej extraligy a podľa vlastných slov stále neuvažuje nad koncom kariéry.

Štyridsaťdeväťročného útočníka neodrádzajú ani funkcionárske povinnosti, keď súčasne pôsobí ako majiteľ klubu. Sám priznal, že okrem lásky k hokeju ho drží v hre pocit zodpovednosti.

„Ťažko sa o tom hovorí, neviem, či vôbec niekto dokáže pochopiť moju úlohu. Ja ani nechcem byť v takejto pozícii, ale nemám na výber. Kým bude môj otec dýchať a vnímať, tak klub beriem ako moju zodpovednosť. On to držal dvadsať rokov a ako synovi by mi bolo trápne, ak by som to opustil. Preto stále hrám, ak by som skončil, odídu partneri a klub by možno zanikol. Ľudia to nechápu, ale mne je to jedno, súdiť ma bude iba Boh," povedal Jágr v rozhovore pre iDnes.cz.

Zdroj: TASR/AP

Po úspešnej sezóne čaká hráčov Kladna oddych, no na Jágra teraz čaká dôležitá úloha: „Práve teraz všetko začína. Už rozmýšľam, čo bude ďalej, do piatka sa potrebujem rozhodnúť o hráčoch s opciou. Mať na starosti viacero vecí, naozaj nie je jednoduché. Skôr som sa nemohol rozhodnúť, pretože som nevedel, akú ligu budeme hrať. Teraz chcem postaviť čo najlepší tím s cieľom udržať sa v extralige."

Jágrova kariéra

Jágr odohral v NHL 1 733 zápasov základnej časti, nazbieral 1 921 bodov za 766 gólov a 1 155 asistencií.

V play off pridal 208 štartov s bilanciou 78+123. V historickej tabuľke je druhý najproduktívnejší hráč základnej časti. Ale ani on nemladne a je pre neho čoraz zložitejšie konkurovať mladším hráčom.

„Bol som zvyknutý, že ak chcem dať gól, tak ho dám. Ľudia to pritom očakávajú, a to je asi najhorší pocit, keď si ľudia myslia, že môžem, ale ja viem, že nemôžem. A nemôžem im to povedať, iba viem, že spravím maximum, aby som pomohol klubu."

KLADNO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti