Šport

Sága Sagan pokračuje: Skončí v tíme Tinkoff-Saxo?

Peter Sagan na horskej prémii v 10. etapa TdF.
Zdroj: facebook.com/Peter Sagan

Manažér slovenského cyklistu zatiaľ nechce nič potvrdiť. Novú posilu by mal tím ruského podnikateľa Olega Tinkova podľa iných zdrojov predstaviť vo štvrtok na Štrbskom plese.

Slovenský cyklista Peter Sagan má namierené do tímu Tinkoff-Saxo. Podľa informácií denníka Šport už trojnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France podpísal so stajňou ruského podnikateľa Olega Tinkova zmluvu a celý kontrakt je zastrešený z finančného i personálneho hľadiska.

Všetko nasvedčuje tomu, že o angažmáne Sagana budú zástupcovia Tinkoff-Saxo informovať vo štvrtok 7. augusta pri dojazde 5. etapy pretekov Okolo Poľska na Štrbskom plese.

V pôvodnom pláne bola prezentácia v nedeľu 3. augusta pri štarte podujatia v Gdansku, tam ale dostal prednosť víťaz dvoch etáp na Tour de France Rafal Majka, ktorý predĺžil zmluvu s dánsko-ruským tímom. Podľa denníka Šport čaká vedenie Tinkoff-Saxo na najvhodnejšiu chvíľu, kedy predstaví príchod Sagana verejnosti.

"Prestup Petra Sagana do Tinkoff-Saxo je hotová vec, už čakáme len na to, kto a kde to definitívne oznámi. Máme informácie, že s ním z Cannondale odchádza do nového tímu aj Ivan Basso," povedal pre stanicu Eurosport Ulli Jansch, dlhoročný nemecký televízny komentátor venujúci sa cyklistike.

Dvadsaťštyriročný Sagan má do konca roka platnú zmluvu s tímom Cannondale, v ktorom odštartoval profesionálnu kariéru. Okrem Tinkoff-Saxo mal o jeho služby eminentný záujem aj španielsky pilot F1 Fernando Alonso, ktorý má v pláne pred nasledujúcou sezónou predstaviť svoj vlastný tím. V médiách sa hovorilo aj o záujme kazašskej Astany, v ktorej drese pôsobí aj bývalý Saganov tímový kolega Vincenzo Nibali.

Rozhodovanie trojnásobného víťaza bodovacej súťaže na Tour de France bolo náročné, čo potvrdil aj na sociálnej sieti. "Moja hlava je plná myšlienok o budúcnosti," napísal Sagan na Facebooku a Twitteri.


Saganov manažér Lombardi: "Nič ešte nie je oficiálne"

"Viem, že táto správa zaujíma ľudí na Slovensku, ale v tejto chvíli nebudem nič komentovať. Rokovania sú už takmer uzatvorené, ale nič nie je oficiálne. O podpise zmluvy bude informovať až nový Petrov tím. Stane sa tak pravdepodobne už v najbližších dňoch, možno vo štvrtok, možno v piatok, možno počas ďalšieho týždňa," uviedol v utorok na pravé poludnie manažér Petra Sagana Giovanni Lombardi. 

Zaužívaná prax je taká, že cyklista sa dohodne s družstvom a hneď sa podpíše aj zmluva. Na otázku, či už 24-ročný Žilinčan pripojil aj svoj podpis pod dohodu, jeho manažér zareagoval: "Toto sú len mediálne špekulácie. Všetko sa dozviete v pravý čas. Opakujem, nič nie je ešte oficiálne."

"O Petra Sagana malo záujem viacero tímov, to môžem potvrdiť. Najmä v posledných týždňoch stúpol interes niektorých z nich. To je všetko, čo teraz môžem prezradiť," uviedol Giovanni Lombardi.

Čo ho v Tinkoff-Saxo čaká?

Oproti doterajšiemu pôsobisku by si mal finančne polepšiť. V drese Tinkoff-Saxo už jazdí ďalší Slovák Michael Kolář. Spolu so Saganom by sa do zoskupenia ruského miliardára mal podľa zatiaľ neoficiálnych informácií sťahovať aj jeho brat Juraj a masér Maroš Hlad. Slováci sa v družstve stretnú aj s Albertom Contadorom či Čechom Romanom Kreuzigerom. "Relaxuj. Vidíme sa čoskoro," odkázal Kreuziger majstrovi SR na Twitteri.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.