Veľkosť rozhoduje: Vo fitnescentrách i plavárňach by sa mal zvýšiť počet návštevníkov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Konečné slovo bude mať vláda.

Zástupcovia ministerstva školstva rokovali v pondelok (3. 5.) o situácii v oblasti športu s členmi konzília odborníkov. Ak návrh odborníkov vláda v stredu prijme, zvýšil by sa počet ľudí v plavárňach i vo väčších fitnescentrách. V prípade 25-metrového bazénu by sa umožnil vstup 24 ľuďom, pri 50-metrovom bazéne by to bol dvojnásobok návštevníkov.

Druhou prioritou sú podľa rezortu školstva fitnescentrá. Odborníci navrhujú, aby sa tu počet návštevníkov odvíjal od ich veľkosti. „Je absurdné, aby pre šiestich otvorili veľké prevádzky. Dohodli sme sa na počtoch, ktoré sú zapracované aj v novom, veľkom, športovom semafore. V malých fitnescentrách by mohlo byť desať ľudí, vo veľkých by sa počet odvíjal od metrov štvorcových,“ vysvetlil v živom vstupe pre TV Markíza štátny tajomník rezortu Ivan Husár.

Treťou prioritou je spustenie súťaží, ktoré sú limitované počtom hráčom. Ide napr. o tenisovú štvorhru i dvojhru, kde by okrem hráčov mohli byť bez testu aj organizátori.

„Ak sa ešte nejaký šport rozhodne rozbehnúť súťaž, bude mať neobmedzený limit. Podmienkou bude 24-hodinový test, ale tento čas musíme ešte predebatovať. Stanovený 12-hodinový test nie je totiž reálny. Dôvodom je, že niektoré súťaže začínajú aj ráno a nie je možné ľudí v noci testovať,“ uzavrel Husár.

Viac o pripravovaných zmenách si pozrite vo videu:

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Fitnescentrum

Dôležité udalosti