Peter Hámor sa druhýkrát narodil. Počas výstupu na Dhaulágirí v Himalájach jeho stan zasypala lavína

Dhaulágirí
Zdroj: Profimedia.sk

Horolezci museli rozrezať plátno, aby sa dostali do bezpečia. .

Slovenský horolezec Peter Hámor s rumunskými kolegami Horiom Colibasanuom a Mariusom Ganeom prežili pád lavíny počas výstupu na vrchol Dhaulágirí v Himalájach. Zosuv zasiahol ich stan v pondelok v noci v nadmorskej výške 6800 metrov, keď sa snažili dostať na siedmy najvyšší vrch sveta novou cestou.

Všetci traja našli útočisko v neďalekej jaskyni a potom zostúpili do prvého tábora. „Minulú noc zasiahla stan lavína. Horolezci museli rozrezať plátno, aby sa dostali do bezpečia. Peter a Horia boli prví, ktorým sa to podarilo, Marius vyšiel neskôr, pretože v zavalenom stane nevedel nájsť topánky. Našťastie sa všetkým podarilo nájsť úkryt v malej jaskyni a potom sa bezpečne vrátili do prvého tábora,“ citoval portál romania-insider.com správu z Colibasanuovho fejbukového profilu. Neskôr sa všetci vrátili do základného tábora, kde podľa počasia prehodnotia ďalší pokus o výstup.

Všetci traja horolezci majú veľké skúsenosti, Peter Hámor zdolal všetkých štrnásť osemtisícoviek, Colibsanu ich má za sebou osem. Aj Gane patrí k popredným rumunským lezcom a vyliezol na štyri osemtisícovky.

Máme nové správy z expedície, bohužiaľ, nie také, aké sme čakali. Vo výške 6 800 metrov včera v noci lavína zasiahla...

Uverejnil používateľ Peter Hámor Pondelok 10. mája 2021

Zdroj: Facebook/Peter Hamor

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Peter Hámor

Dôležité udalosti