Nominácia na MS je známa. Pozrite si, kto nás bude reprezentovať v Rige

Victorii boli lodičky zjavne veľké.
Zdroj: TASR

Dvadsaťosemčlenný káder oznámil v sobotu generálny manažér SR Miroslav Šatan.

Do záverečnej nominácie slovenskej hokejovej reprezentácie pre majstrovstvá sveta v Rige sa nedostali obranca Patrik Koch a útočníci Patrik Hrehorčák a Pavol Regenda. Dvadsaťosemčlenný káder oznámil v sobotu generálny manažér SR Miroslav Šatan.

Slovenskí hokejoví reprezentanti absolvovali v rámci prípravy na MS v Rige niekoľko tréningových kempov v uzavretej bubline v Piešťanoch.

Prvý dobrovoľný kemp odštartoval 7. apríla. Stretlo sa na ňom sedem korčuliarov a dvaja brankári.

Na ďalšom zraze 15. apríla pred turnajom Kaufland Challenge mal tréner Craig Ramsay k dispozícii už troch brankárov, ôsmich obrancov a dvanásť útočníkov.

Slováci odohrali v príprave osem zápasov, v ktorých päťkrát triumfovali a trikrát prehrali. Počas uplynulého mesiaca trénerský štáb obmieňal káder, postupne do neho pribúdali hráči, ktorým sa skončili klubové povinnosti.

Pred uzavretím konečnej nominácie bolo v tíme 31 hokejistov, do vyvolenej dvadsaťosmičky sa napokon nedostalo trio Koch, Hrehorčák a Regenda.

Naposledy sa k tímu pripojili útočníci Pavol Skalický a Kristián Pospíšil, ktorí oslávili s tímom Lukko Rauma titul vo fínskej lige.

V závere prípravy prišli aj krídelník New Jersey Devils Marián Studenič, ktorého príchod avizoval generálny manažér Miroslav Šatan už v utorok večer.

Šatanovi sa však nepodarilo získať Adama Ružičku, keďže Calgary ešte dohráva základnú časť NHL a slovenský útočník má šancu absolvovať debut v súťaži.

„Do dejiska MS sme už chceli cestovať s plným počtom hráčov, aby sme nemali žiadne starosti. O nominácii rozhodli výkony v príprave. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým hráčom, ktorí sa do nej dostali,“ uviedol Šatan na sobotnej videokonferencii.

Vedenie reprezentácie už skôr oznámilo, že nepočíta s trojicou zámorských posíl z NHL - obrancom Dallasu Andrejom Sekerom, zadákom San Jose Christiánom Jarošom a ani útočníkom Detroitu Richardom Pánikom.

Príležitosť aj preto dostanú viacerí hráči, ktorých čaká na MS premiéra: „Máme najmladší tím, odkedy hráme na MS, máme priemer pod 25 rokov, ale mladí hráči nás presvedčili. Nemáme veľké hviezdy, nemáme toľko skúseností, napriek tomu veríme, že hráči sú pripravení a schopní hrať,“ dodal Šatan.

ZÁVEREČNÁ NOMINÁCIA! Na majstrovstvá sveta posielame v rámci elitnej kategórie historicky najmladší tím! Vekový...

Uverejnil používateľ Hockey Slovakia   Sobota 15. mája 2021

Zdroj: Facebook/Hockey Slovakia

BRATISLAVA/TASR, rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti