Šport

"Tomiho Kida" čaká odveta s Wanderom. Súboj sa odohrá v Trnave

Kovácsov súboj
Zdroj: SITA

Slovenský boxer bojoval s Hamzom Wanderom z Ugandy v roku 2011 v Nitre. Zápas napokon vyhral po výroku rozhodcov Tomi Kid.

Po necelých troch rokoch si najúspešnejší slovenský profesionálny boxer Tomáš Kovács s prezývkou "Tomi Kid" opäť zmeria sily s Hamzom Wanderom z Ugandy. Tridsaťsedemročný rodák z Galanty proti rovnakému súperovi nastúpil už v januári 2011 v Nitre v zápase o titul európskeho šampióna World Boxing Organization (WBO) v poloťažkej váhe. Slovenský pästiar tento duel vyhral po dvanásťkolovom boji výrokom rozhodcov. Repríza súboja sa uskutoční v piatok 31. októbra 2014 v Mestskej športovej hale v Trnave.

"S odstupom času spomínam na zápas s Wanderovi ako na duel, ktorý bol pre divákov veľmi atraktívny. Boli sme v sebe ako rozzúrené zvery od začiatku do konca. Je to kvalitný a húževnatý súper, pred ktorým mám rešpekt. Vtedy som od neho dostal toľko úderov do hlavy, ako nikdy predtým. Bude to boj, ale teším sa na to ako malé dieťa," skonštatoval T. Kovács.

Bude to boj, ale teším sa na to ako malé dieťa

Slovenský pästiar chystá pre svojich fanúšikov a priaznivcov boxu veľkú šou. Už niekoľko týždňov sa tvrdo pripravuje na duel proti Wanderovi a jeho chuť na box stále narastá.

"Je to drina a ešte ma čaká veľa týždňov tvrdej prípravy, ale teším sa na každú sekundu. Chcem si to užiť, chcem prežívať každý pohyb, každý cvik, každý úder. Žijem pre tento šport a zbožňujem ho. Nevieme žiť bez seba a spolu bojujeme s každou výzvou v ringu i mimo neho. Je to šport, ktorý človeku dá disciplínu a určite nevedie k násiliu, ale pripraví športovca do života," doplnil Kovács.

Hamza Wandera, celým menom Hamza Amuza Wandera Ouma, je 30-ročný (nar. 18. augusta 1983) boxer, ktorý v máji v Nairobi triumfoval nad Manenom Oswaldom z Tanzánie. 

Chcem prežívať každý pohyb, každý cvik, každý úder

Naposledy Tomáš Kovács boxoval v apríli 2014 v Žiline, premiérovo v ťažkej váhe zdolal Zoltána "Babyface" Béresa z Maďarska technickým knokautom v druhom kole. Zatiaľ jedinú prehru v profiringu mu v decembri 2013 v texaskom San Antoniu pripravil Kazach Beibut Šumenov v zápase o titul majstra sveta organizácií WBA a IBA v poloťažkej váhovej kategórii. O sedem rokov mladšiemu súperovi podľahol "Kid" technickým knoukautom v treťom kole.

Šancu dostanú aj ďalší

Okrem zápasu o titul uvidia priaznivci v trnavskej športovej hale aj trinásť súbojov v amatérskom boxe. V ringu sa predstavia seniorskí pästiari z klubov pôsobiacich po celom Slovensku. Medzi nimi napríklad talentovaní bratia Tomi a Dávid Zoldovci z Lučenca, Viliam Tanko z KO BOX Club Galanta, Erik Tlkanec z Bratislavskej boxerne, Michal Zatorský z Box club stavbár Nitra, Mário Zábojník z Boxing club Dubnica, či Michal Šurin z klubu Box sport Žilina.

"Teším sa na to, ako Slovensku ukážem našu budúcnosť. Mladých boxerov, športovcov, ktorí majú neuveriteľnú túžbu dokázať svetu, že my, tu na Slovensku, sa vieme vyrovnať svetovej špičke. Sú to všetko mladí reprezentanti, ktorí si zaslúžia podporu. Ja som tu pre nich," vyjadril sa "Tomi Kid".

TRNAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.