Šport

Neymar sa po zranení vrátil do tréningového procesu

Neymar leží na zemi po zákroku Zuniga v štvrťfinále Brazília - Kolumbia.
Zdroj: SITA

Brazílčana zranil vo štvrťfinále MS Kolumbijčan Zuniga. Po nešetrnom zásahu kolenom do dolnej časti chrbta skončil Neymar so zlomeninou tretieho bedrového stavca.

Brazílsky futbalista Neymar úspešne prešiel lekárskou prehliadkou v jeho španielskom klube FC Barcelona a mohol sa tak zapojiť späť do tréningového procesu.

Útočník "kanárikov", ktorý od MS pauzoval so zranením chrbta, sa v utorok pripravoval ešte iba individuálne. Cieľom je teraz čo najrýchlejšie zmazať kondičné resty a podľa toho katalánsky veľkoklub rozhodne, kedy sa Neymar pripojí k spoluhráčom a začne s nimi opäť spoločne trénovať.

Neymar sa zranil vo víťaznom štvrťfinálovom dueli MS s Kolumbiou (2:1). V 87. minúte na neho zozadu naskočil obranca Juan Camilo Zuniga a trafil ho nešetrne kolenom do dolnej časti chrbta. Brazílsky driblér utrpel zlomeninu tretieho bedrového stavca a šampionát sa pre neho skončil. Brazílčania obsadili na domácom šampionáte 4. miesto.

Tréneri Barcelony privítali v utorok aj Lionela Messiho, ktorý dostal po MS od klubu dlhšie voľno. Na prvom tréningu po letnej prestávke zaujal novým účesom. Barcelona štartuje sezónu v Primere Division 24. augusta domácim súbojom s Elche.


BARCELONA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.