Šport

Olympijský víťaz z Nagana a bývalý český brankár z NHL sa topí v dlhoch

Brankár Philadelphia Flyers Roman Čechmánek (archív 2003).
Brankár Philadelphia Flyers Roman Čechmánek (archív 2003). Zdroj: TASR

"Bol som hlúpy a uveril mu. Neverím, že tie peniaze ešte uvidím," hovorí Čajánek, ktorý Čechmánkovi požičal 8 miliónov. Brankár hazardným podnikaním ohrozil aj vlastnú rodinu. Nevyšiel mu nijaký biznis.

Trojnásobný hokejový majster sveta a olympijský víťaz z Nagana Roman Čechmánek prišiel o všetky peniaze. Kamarátovi z klzísk Petrovi Čajánkovi dlhuje vyše osem miliónov českých korún.

"Bol som hlúpy a uveril mu. Neverím, že tie peniaze ešte uvidím," cituje český denník Sport Čajánka. Obaja hokejisti sa poznajú od detstva, kapitána extraligového majstra zo Zlína oslovil bývalý brankár s prosbou o pôžičku. Čajánek poslal peniaze obratom.

Čechmánek hazardným podnikaním ohrozil svoju rodinu, požičal si aj od dcéry Kataríny. Nevyšiel mu nijaký biznis. Pre dlhy, ktoré sa môžu šplhať až k 100 miliónom, má otec troch detí zastavený všetok majetok.

Čechmánek má za sebou pôsobenie v NHL, vo Švédsku, v Nemecku i bohatých českých hokejových kluboch. Informácie zverejnil český denník Sport na svojom webe.
ZLÍN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.