Tragédia pri tréningu, po zrážke s autom zahynul cyklista a deaflympionik Adrián Babič (†24)

Zrážku s autom neprežil cyklista Adrián Babič.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Rodina a známi smútia za skromným cyklistom spod tatranských štítov.

V stredu (26.5.) vo večerných hodinách vyhasol život mladého vynikajúceho cyklistu a deaflympionika Adriána Babiča. Športovec mal len 24 rokov a celý život pred sebou. Tragédia sa dokonca stala počas tréningu. Andrej sa za obcou Lemešany pri odbočke na Kysak dostal do kolízie s motorovým vozidlom. O smutnej udalosti informuje Deaflympijský výbor Slovenska.

Zdroj: deaflympic.sk

„Pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 utrpel cyklista ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča auta negatívna," informuje prešovská polícia na svojej faceboovej stránke.

Skromný cyklista spod tatranských štítov

Jeho rodiskom je mesto Poprad. Narodil sa s 86% stratou sluchu na obe uši. Vďaka načúvaciemu aparátu a množstvu logopedických cvičení dokázal Adrián počuť a rozprávať.

V Poprade sa odmalička venoval rôznym športom, či už to bol basketbal, alebo futbal, ale jeho najväčšou športovou láskou sa stala cyklistika. Adrián pretekal aj medzi zdravými športovcami v slovenskom aj svetovom peletóne, bol 5 rokov členom tímu Firefly.

Bol reprezentantom Slovenska aj medzi zdravými športovcami, majstrom a vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov, bronzový z Majstrovstiev Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii ELITE, juniorský majster Slovenska v zimnom triatlone, víťazom slovenského pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019, účastník majstrovstiev Európy a sveta.

„Adrián vystúpil na hviezdne nebo a ostáva navždy v našich srdciach," uzatvára tragickú správu Deaflympijský výbor Slovenska.


POPRAD/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti