Cehlárik na MS ovládol bodovanie. Pozrite si všetky jeho góly a hlasujte v ankete o ten najkrajší

Peter Cehlárik počas zápasu Švédsko - Slovensko
Peter Cehlárik počas zápasu Švédsko - Slovensko Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovenský hokejista v siedmich zápasoch nazbieral až desať kanadských bodov.

Slovenská hokejová reprezentácia sa konečne po ôsmich rokoch prebojovala do štvrťfinále. V skupinovej fáze zdolala Bielorusko, Veľkú Britániu, Rusko a Dánsko, naopak podľahla Švajčiarsku, Švédsku a Česku.

Tento výkon napokon stačil na posledné štvrté postupové miesto, čo v praxi znamená, že si Slováci vo vyraďovacej fáze skrížia hokejky s najlepším tímom B skupiny a to s hráčmi Spojených štátov. Duel sa odohrá už vo štvrtok (3.6.) o 15.15 h.

Okrem výsledkov však fanúšikov hokeja musela zaujať vo väčšine zápasov aj predvedená hra slovenských reprezentantov. Prejavilo sa to aj v individuálnych štatistikách, kde sa ukázalo, že naša prvá formácia je nesmierne produktívna.

Totižto naši traja najlepšie bodujúci hráči sú práve z prvej lajny. Menovite Róbert Lantoši (1+4), Marek Hrivík (2+4) a Peter Cehlárik (4+6).

A posledný spomínaný dokonca vyhral kanadské bodovanie po skupinovej fáze. Rovnako bodov síce získal aj Kanaďan Connor Brown, ale slovenský hokejista strelil viac gólov, čo ho posunulo na prvé miesto.

Zdroj: IIHF

Pozrite si góly Petra Cehlárika

Dva góly proti Bielorusku (0.40 min. a 2.39 min.)

Gól pri Dánsku (1.45 min.)

Gól pri Švédsku (0.50 min.)BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti