Šport

Suarez sa ide zodpovedať za uhryznutie

Giorgio Chiellini a Luis Suárez zostali po incidente na zemi.
Giorgio Chiellini a Luis Suárez zostali po incidente na zemi. Zdroj: SITA

Dorazil na Športový arbitrážny súd vo švajčiarskom Lausanne. Verdikt by mal byť známy na budúci týždeň.

Uruguajský futbalový útočník Luis Suárez dorazil v piatok ráno na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne, kde ho čaká neverejné pojednávanie ohľadom jeho odvolania proti trestu za uhryznutie súpera na majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii.

Suáreza, ktorý nekomunikoval s prítomnými zástupcami médií, sprevádzali právni zástupcovia. Očakáva sa, že pojednávanie potrvá štyri hodiny. Verdikt by mal byť známy na budúci týždeň.

Zdroj: SITA

Letná posila FC Barcelona sa bude snažiť presvedčiť trojčlenný panel CAS, aby mu znížil dištanc udelený na 9 súťažných zápasov, resp. 4 mesiace od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Suárez pyká za to, že počas nedávnych MS v Brazílii v zápale boja pohrýzol Taliana Giorgia Chielliniho. Nebol to pritom jeho prvý výstrelok takéhoto typu. Na stranu Juhoameričana sa pridali aj nový zamestnávateľ a národná asociácia.

Zdroj: SITA

Barcelona vstúpi do novej sezóny Primera División 24. augusta doma proti Elche. Ak Suárez u CAS neuspeje, nútene bude pauzovať do 25. októbra.

LAUSANNE/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti