Šport

Contador o Saganovi: "Je to supertalent a rodený víťaz"

Contador a Sagan počas 14. etapy Tour de France
Zdroj: SITA

Contador vyhral Tour de France v rokoch 2007 i 2009, Giro d'Italia v roku 2008 a španielsku Vueltu v rokoch 2008 a 2012.

Líder profesionálnej cyklistickej stajne Tinkoff-Saxo Alberto Contador netajil nadšenie, že jeho novým tímovým kolegom sa stal Slovák Peter Sagan. Ten podpísal s rusko-dánskym zoskupením kontrakt na tri roky.

Španiel Contador vedel o dohode so Saganom už niekoľko dní pred oficiálnou prezentáciou zmluvy. "Je to skvelá správa. Som šťastný, že je to už aj oficiálne. Okrem toho, že máme spolu dobrý vzťah, Peter je aj výborný jazdec a rodený víťaz. Som presvedčený, že jeho príchod bude pre tím znamenať veľké veci," povedal pre oficiálnu stránku družstva jeden zo šiestich jazdcov, ktorí vyhrali všetky tri diely tzv. Grand Tours.

Contador vyhral Tour de France v rokoch 2007 i 2009, Giro d'Italia v roku 2008 a španielsku Vueltu v rokoch 2008 a 2012.

Príchod Sagana podľa Contadora zvýši počet podujatí, na ktorých Tinkoff-Saxo bude pomýšľať na víťazstvo. Do tímu podľa neho 24-ročný Slovák bez problémov zapadne.

"Sme perfektne kompatibilní a spolu môžeme zabezpečiť, že Tinkoff-Saxo bude hrať dôležitú úlohu na väčšine podujatí v kalendári. Peter je supertalent a verím, že zapadne do tímu veľmi dobre. Sme nadšení, že ho môžeme u nás privítať," dodal populárny "El Pistolero".

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.