Dobrá správa zo slovenského tábora: Pekarík po ľahkom zranení nastúpi proti Švédom

Peter Pekarík na tréningu v Petrohrade..jpg

Jeden z najskúsenejších hráčov vo výbere Štefana Tarkoviča varuje pred húževnatým súperom.

Pre narazený sval nedohral víťazný duel s Poľskom, ale proti Švédom bude fit. Pravý obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Peter Pekarík očakáva od druhého súpera SR v E-skupine EURO 2020 ešte náročnejšiu prekážku akou boli Poliaci.

Zadák Herthy Berlín hral v prvom súboji do 79. minúty, potom ho musel vystriedať Martin Koscelník. „Striedal som pre narazený stehenný sval, keď som v prvom polčase dostal silný náraz. V druhom polčase mi to dosť stuhlo a nedalo sa s tým dobre pokračovať, nemohol som šprintovať. Radšej sme zvolili striedanie. Dá sa povedať, že každým dňom sa to zlepšuje a do piatka to bude opäť stopercentné,“ vysvetlil situáciu Pekarík, ktorý označil prvé slovenské víťazstvo v úvodnom zápase na veľkom turnaji za senzačné.

„Keď to porovnám s JAR či Francúzskom, tam sme do šampionátu nevstúpili optimálne. Teraz je to iné, vstúpili sme výhrou nad favoritom a silným súperom a víťazstvo chutilo fantasticky. Atmosféra bola veľmi odhodlaná a cítil som nadšenie a obrovskú energiu z celého tímu. Ale uvedomujeme si, že nás čakajú ešte dva ťažké zápasy a keď chceme postúpiť, musíme ten najbližší so Švédskom zvládnuť,“ dodal Pekarík.


Tridsaťštyriročný obranca na stredajšom mediálnom termíne národného tímu avizoval, že tím sa už naplno koncentruje na škandinávskeho oponenta. A ten bude podľa Pekaríkovho názoru ešte ťažší ako boli „bialo-czerwoni“.

„Deň sme sa 'poradovali', oddnes je už stopercentná koncentrácie na Švédsko. Je to súper, ktorý má veľmi skúsené mužstvo, sú dlho pokope. Sú veľmi vyvážení a nás čaká naozaj veľmi náročný súper, možno ešte ťažší ako Poľsko. Musíme sa pripraviť,“ opísal očakávania Pekarík, ktorý si v televízii nenechal ujsť ani prvý duel "troch koruniek" v Seville.

„Videl som na Švédoch, že je to veľmi húževnatý tím, veľmi obetavý. Proti Španielsku to bolo vidieť, Španieli mali držanie lopty 85 percent proti 15 a Švédi mali dve obrovské šance. Majú vhodné typy hráčov na zabezpečenú defenzívu a vyrážajúcich do nepríjemných protiútokov. Aj kvalifikáciu zvládli bez väčších problémov. Musíme sa naozaj dobre pripraviť.“

PETRROHRAD/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2020

Dôležité udalosti