VIDEO: Bývalí reprezentanti hodnotia naše účinkovanie na ME. Jasne pomenovali príčiny zlyhania

kolaz euro.jpg
Zdroj: TVNOVINY.sk

Slováci na turnaji získali len tri body, pričom neoslnili ani výkonmi.

Slovenská futbalová reprezentácia po úvodnom dueli v rámci E-skupiny majstrovstiev Európy vo futbale už nedokázala nadviazať na triumf s Poľskom. Zverenci trénera Štefana Tarkovič vo zvyšných dueloch proti Švédsku a Španielsku ťahali za kratší koniec a s tromi bodmi napokon nepostúpili do osemfinále.

Veľká časť verejnosti zostala po týchto stretnutiach sklamaná, aj samotný výkon hráčov s dvojkrížom na hrudi bol slabý. V podobnom duchu sa pre nás vyjadrili aj niekdajší dlhoroční reprezentanti a účastníci svetového šampionátu 2010 v Juhoafrickej republike Ján Mucha, Stanislav Šesták, Marek Sapara a Martin Jakubko.

„Po prvom zápase sme boli optimisticky naladení. Po mesiacoch zlých výsledkov a slabšej hry sme očakávali veľa.. Skupina nám však ukázala, kam patríme,“ uviedol bývalý gólman Mucha, ktorého mrzia zdravotné problémy útočníka Ivana Schranza. „Škoda, že sa nedal do poriadku, možno by sme boli vpredu silnejší.“

Fakt, že bez zakončovateľa sa hrať nedá, potvrdil aj bývalý kanonier Šesták. „Až na šancu Dudu sme sa ani len nedostali k šestnástke súpera,“ reagoval na margo zbabraného duelu so Španielmi (0:5).

Podľa niekdajšieho špílmachra Marka Saparu však problém možno tkvie aj v niečo inom. „Treba povedať, že v druhých polčasoch sme fyzicky odpadávali, vyvrcholilo to v zápase so Španielmi. Proste sme to nezvládli,“ skonštatoval.

Podľa Jakubka však musíme poďakovať trénerovi a tímu. „Za to, že mužstvo vôbec postúpilo na Euro. Myslím si, že tréner to poskladal dobre,“ uviedol bývalý útočník.

Zároveň však aj pomenoval ďalšiu príčinu nášho zlyhania. „Topánka nás tlačí v tom, že sa mení generácia, ktorá hrala 10 rokov. Momentálne máme na kraji obrany 34 až 36-ročných hráčov, čo je už na Španielov málo. Taktiež Hamšík v strede nemôže hrať donekonečna a obehať celé ihrisko,“ ozrejmil Jakubko, podľa ktorého nastupujúca generácia ešte nemá na to, aby hrala vyrovnanú partiu so súpermi podobného rangu ako je Španielsko.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Euro 2020

Súvisiace témy

Dôležité udalosti