Šport

Juraja Sagana diskvalifikovali pre podvod

Puchov.jpg

Vo štvrtkovej 4. etape pretekov Okolo Utaha si Juraj pomohol servisným vozidlom, aby dohnal peletón, s ktorým stratil kontakt.

Slovenského reprezentanta v cestnej cyklistike Juraja Sagan vylúčili z pretekov Okolo Utaha za podvod vo štvrtkovej 4. etape na tomto podujatí na americkom kontinente. Sagana z tímu Cannondale videli rozhodcovia, ako sa s pomocou servisného vozidla snaží dostihnúť pelotón, s ktorým stratil kontakt na prvom stúpaní danej etapy. 

Zdroj: TASR

Okrem Slováka z rovnakého dôvodu nepokračujú ani Talian Andrea Palini (Lampre-Merida) a Austrálčan Darren Lapthorn (tím Drapac). "Preteky sa majú vyhrávať vlastnými nohami, nie s pomocou servisných vozidiel. Iba sme aplikovali pravidlo, ktoré je tu stále," uviedol pre cyclingnews.com Adrien Levesque, hlavný komisár pretekov.

Po tretej etape zo siedmich bol Juraj Sagan na 76. mieste s odstupom cez 18 minút na vtedajšieho lídra Jureho Kocjana zo Slovinska. V pretekoch nepokračujú ani posádky vozidiel, ktoré sa previnili.

Líder zoskupenia Lampre-Merida Chris Horner uviedol, že problémom je pravdepodobne to, že v Amerike dané pravidlo aplikujú omnoho striktnejšie ako na pretekoch v Európe.

 

SALT LAKE CITY/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.