Šport

Bradley Wiggins nepôjde tento rok ani Vueltu

Bradley Wiggins
Zdroj: SITA

Víťaz Tour de France z roku 2012 neabsolvuje túto sezónu ani jedno z podujatí Grand Tour. Namiesto toho pôjde preteky Okolo Veľkej Británie.

Britský cyklista Bradley Wiggins sa nezúčastní ani na treťom podujatí Grand Tour v roku 2014, po Giro d´Italia a Tour de France bude chýbať aj na španielskej Vuelta a Espaňa. Namiesto štartu na španielskych cestách bude obhajovať prvenstvo na pretekoch Okolo Veľkej Británie, na ktorých by mal štartovať aj Peter Velits.

Wiggins sa nedostal do nominácie tímu Sky na Tour de France, keďže lídrom zoskupenia mal byť Chris Froome. Víťaz starej dámy 2012 pôvodne plánoval, že sa na Vuelte bude pripravovať na majstrovstvá sveta, ktoré sa v závere septembra uskutočnia tiež v Španielsku. "Pôjde Okolo Veľkej Británie," potvrdil pre BBC šéf Sky Dave Brailsford.

Preteky na Ostrovoch sa uskutočnia od 7. do 14. septembra, v rovnakom čase bude vrcholiť aj Vuelta, ktorá sa začne 23. augusta. Lídrom Sky v Španielsku bude Chris Froome, ktorý musel pre zranenia po páde tento rok predčasne skončiť na Tour. Informácie zverejnil Daily Mail.
LONDÝN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.