VIDEO: Poirier verzus McGregor možno bude mať pokračovanie, Ír si v prvom kole zlomil členok

McGregor si  drží zlomený členok.
McGregor si drží zlomený členok. Zdroj: TASR/AP/John Locher

Dustin Poirier dostane šancu získať opasok pre šampióna v ľahkej váhe.

Súboj, na ktorý netrpezlivo čakali všetci fanúšikovia MMA a UFC sa skončil nečakaným spôsobom. Connor McGregor si v treťom vzájomnom súboji s Dustinom Poirierom v Las Vegas zlomil členok hneď v prvom kole, a prehral tak po technickom KO.

Na spomalenom zázname je vidieť, ako sa mu členok nešťastne podvrtol pri došliapnutí dozadu. Ani zranenie však neodradilo McGregora od tvrdých poznámok k smerom súperovi. "Hovoril [pred zápasom], že ma zabije, že odtiaľto odídem v truhle. Takto sa s ľuďmi nerozpráva. Ja dúfam, že sa domov k svojej rodine vráti v bezpečí," vyhlásil po zápase Poirier. Prezident UFC Dana White potvrdil, že McGregor si zlomil holennú kosť a putoval do nemocnice. "Cítil som niečo, keď ma tvrdo kopal. Pravdepodobne mu to vtedy prasklo a neskôr sa mu kosť zlomila," povedal Poirier, podľa ktorého to bola karma: "Tento chlap je špinavec. Niekedy sa tieto veci stanú."

zdroj: Twitter/ @9jagistspot

Do T-Mobile arény v Las Vegas, domove UFC, prišlo 20-tisíc divákov. Hala sa tak naplnila do posledného miesta prvýkrát od marca 2020, informuje BBC. Podľa portálu TSN.ca nechali ľudia na vstupenkách dokopy 16,5 milióna dolárov, čím sa toto podujatie radí medzi najlepšie zarabajúce v histórii UFC. Bitku si nenechajo ujsť aj viacero celebrít ako Mel Gibson, Jared Leto, Steve Aoki či Dave Chappelle.

Záznam tretieho súboja McGregor vs. Poirier si môžete pozrieť na VOYO.

Dvojica sa stretla prvýkrát v roku 2014, kedy zvíťazil McGregor po TKO v prvom kole. Poirier vyrovnal vzájomnú sériu v januári tohto roka, kedy zdolal Íra technickým KO v druhom kole. Tretí súboj mal byť ich posledným, no zrejme to tak nebude. "Ešte nie je koniec," vyhlásil búrlivák McGregor po zápase.

Víťaz Poirier sa v nasledujúcom súboji stretne so šampiónom v ľahkej váhe Brazílčanom Charlesom Oliveirom, ktorý bol medzi fanúšikmi v Las Vegas, aby si pozrel svojho budúceho súpera. Budúcnosť Connora McGregora je zatiaľ neistá. V prvom rade sa bude musieť uzdraviť, čo môže trvať dlho. Šéf UFC Dana White však pripustil, že možno sa dočkáme štvrtého pokračovania súboja Poirier vs. McGregor. "Nemôže sa to skončiť takto," uviedol.

Ak by však Poirier získal medzičasom opasok pre šampióna ľahkej váhy, McGregor by sa musel stretnúť ešte titulovou bitkou s nižšie hodnoteným zápasníkom.

LAS VEGAS/tvnoviny.sk, ml, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti