FOTO: Pozrite si, v akom oblečení sa na OH v Tokiu budú prezentovať jednotlivé krajiny

Na snímke kolekcia oblečenia slovenskej výpravy na Olympijské hry v Tokiu.
Zdroj: TASR

Najväčšiu kritiku si vyslúžila kolekcia čínskej výpravy.

Do začiatku letnej olympiády v Tokiu už zostávajú iba štyri dni. Úvodný otvárací ceremoniál patrí medzi najsledovanejšie udalosti vôbec a okrem bohatého programu si diváci na celom svete všímajú aj oblečenie, v ktorom sa jednotlivé krajiny prezentujú.

Olympijské kolekcie majú často na svedomí najväčšie módne domy sveta, niektoré krajiny však radi siahajú aj po menej známych návrhároch.

Napríklad kolekciu pre slovenskú výpravu navrhla módna návrhárka Ema Kleinová. Slovenskí účastníci OH si oblečením uctia hostiteľský štát, ktorý označujú ako „krajina vychádzajúceho slnka".

Na viacerých častiach kolekcie dominuje motív kruhu, ktorý symbolizuje práve vychádzajúce slnko. Na oblečení sa tiež v rôznych variáciách objavujú piktogramy športov, čo je odkaz na OH, ktoré hostilo Tokio pred 57 rokmi. Práve od tohto podujatia v roku 1964 tvoria piktogramy významnú vizuálnu súčasť informačného systému OH.

Športovci by mali mať v odeve najvyšší komfort napriek horúcemu počasiu, ktoré sa očakáva počas OH.

Vzhľadom na tokijské podnebie bola znížená hmotnosť tkanín, tie sú odolné a pružné a majú všetky potrebné funkčné vlastnosti.

Zdroj: TASR

Japonsko

Zdroj: profimedia.sk/ Yoshio Tsunoda/AFLO

Rusko

Rusko predstavilo kolekciu oblečenia pre blížiace sa tokijské olympijské hry, ktorá by nemala zobrazovať žiadne symboly krajiny. Ruskí športovci budú na olympijských hrách v Tokiu súťažiť pod neutrálnym statusom. Športový arbitrážny súd vlani v decembri totiž zakázal Rusku kvôli jeho štátom podporovanému dopingu používať názov krajiny, vlajku a hymnu v nasledujúcich dvoch rokoch.

Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

Austrália

Zdroj: Profimedia.sk
 

Veľká Británia

Zdroj: instagram/ Simon Jersey

Francúzsko

Zdroj: instagram/ Lacoste

Nemecko

Zdroj: profimedia.sk/ Ina Fassbender/AFP POOL/dpa

Španielsko

Zdroj: Profimedia.sk

Južná Kórea

Zdroj: Profimedia.sk

Česká republika

Zdroj: Profimedia.sk

USA

Čína

Taliansko


TOKIO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti