Šport

Futbalový škandál otriasa Talianskom

Gennaro Gattuso
Zdroj: SITA

Podozrivý je aj Gattuso.

Bývalého futbalistu milánskeho AC a talianskej reprezentácie Gennara Gattusa vyšetrujú v Taliansku v súvislosti so zmanipulovanými výsledkami zápasov. Talianska polícia v utorok pri rannom záťahu zaistila aj ďalšie štyri osoby podozrivé z "futbalovej korupcie." Informovala agentúra AP.

Zdroj: SITA
Žalobca v Cremone Roberto Di Martino, ktorý vedie už tri roky operáciu s názvom "Last Bet", uviedol, že Gattuso a bývalý hráč Lazia Rím Cristian Brocchi boli údajne zapojení do organizovanej skupiny. Tá sa snažila zmanipulovať na konci sezóny 2010/2011 zápasy Serie A a ďalšie stretnutia na Apeninskom polostrove.

"Cítim sa nahnevaný a urazený. Som však pokojný a všetko vysvetlím. Nechcem, aby moju kariéru niečo poškvrnilo. Nikdy v živote som nestávkoval," uviedol Gattuso.

Spomínané štyri zadržané osoby sú Salvatore Spadaro, Francesco Bazzani, Cosimo Rinci a Fabio Quadri, každý z nich údajne pomáhal nakontaktovať "podvodníkov" na samotných hráčov. Od polovici roku 2011 v súvislosti s vyšetrovaním zmanipulovaných zápasov v Cremone, Bari a Neapole zatkli v Taliansku už viac ako 50 osôb.

CREMONA/TASR-dopl.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.