Slovenský kanoista Beňuš skončil v rozjazde na druhom mieste

Matej Beňuš v kvalifikačnej jazde v kategórii C1 mužov počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu.
Zdroj: TASR

Do semifinálne postúpi 15 lodí.

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš si vytvoril v prvej olympijskej rozjazde výbornú východiskovú pozíciu na postup do semifinále C1. Tokijský kanál zvládol bez trestných sekúnd za 99,61. Obhajca striebra obsadil druhé miesto o 0,79 s za Slovincom Benjaminov Savšekom, ktorý uspel napriek dvojsekundovej penalizácii. Druhá kvalifikácia je na programe od 7.47 h SELČ.

Beňuš išiel bez väčších problémov, po prvom medzičase mal náskok polsekundy pred Savšekom, v spodnej časti však mierne spomalil. Napriek tomu bol jedným zo štyroch pretekárov, ktorí dosiahli čas pod sto sekúnd.

„Musím povedať, že som splnil cieľ a prakticky postúpil už v prvej rozjazde, ten čas mi bude stačiť. Trochu ma mrzí, že musíme absolvovať aj druhú jazdu, ale tú si pôjdem už iba užiť. Je to veľmi náročné súťažiť v takýchto podmienkach, takže sa musím šetriť, ešte tesne pred pretekmi som sa bol okúpať v studenom bazéne, pretože je tu veľmi teplo,“ povedal Beňuš pre RTVS.

V súťaži kanoistov figuruje osemnásť pretekárov, každý absolvuje dve rozjazdy, počíta sa lepší čas. Do semifinále postúpi pätnásť lodí.

TOKIO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti