Mintálová skončila tretia v rozjazde vodného slalomu. Je jednou nohou v semifinále

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová v kvalifikačnej jazde v kategórii K1 ženy počas XXXII. letných olymp
Zdroj: TASR

Slovenská vodná slalomárka výborne zvládla svoju olympijskú premiéru.

Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová výborne zvládla svoju olympijskú premiéru. V nedeľnej prvej rozjazde kajakárok skončila časom 107,67 sekundy na treťom mieste a je jednou nohou v semifinále.

Mintálovú nezabrzdilo ani zranenie, keď si pár dní pred pretekmi zlomila palec na nohe. Kanál zvládla s dvojsekundovou penalizáciou, ale vďaka rýchlemu tempu sa dlho držala na čele poradia. Zdolali ju až Nemka Ricarda Funková, ktorá bola takmer o šesť sekúnd rýchlejšia ako Mintálová. Druhá bola Austrálčanka Jessica Foxová o 2,15 s pred Slovenkou.

„Z mojej strany absolútna spokojnosť, aj ako tréner na brehu som videl od prvých kombinácií, že mala istotu, nič neriskovala a nevyskytla sa tam žiadna veľká chyba. Na bránke číslo 20 bol malinký dodatočný ťuk, ale myslím si, že s takýmto kvalitným časom to nezaváži pri postupe do semifinále. Z mojej strany absolútna spokojnosť a myslím si, že aj pretekárka je s jazdou spokojná,“ povedal Mintálovej tréner Peter Cibák ml.

V ženskej K1 sa predstavilo 27 pretekárok, na ktoré čakala dvojkolová kvalifikácia, pričom sa počítal lepší čas. Do semifinále postúpilo 24 najlepších lodí.

TOKIO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti