Polášek s Kleinom v Tokiu skončili, zápas poznačil dážď

Filip Polášek a Lukáš Klein na OH v Tokiu.
Zdroj: SOŠV/Andrej Galica

V tajbrejku viedli, potom prevzali iniciatívu Krajicek so Sandgrenom a otočili.

Tenisti Lukáš Klein a Filip Polášek prehrali v druhom kole olympijskej štvorhry s americkým párom Austin Krajicek, Tennys Sandgren 7:6 (2), 2:6, 5:10. Slovensko už nemá v tenise v Tokiu zastúpenie.

Zápas poznačil dážď, pre ktorý sa začal s oneskorením a po treťom geme ho museli prerušiť. Slováci sa mohli ujať vedenia už v prvej hre pri podaní súperov, no brejkbal nepremenili, rovnako ako následne Američania.

Prvé dejstvo dospelo do tajbrejku, v ktorom si Polášek s Kleinom vypracovali rozhodujúci náskok 6:1 a na dvakrát ho pretavili do prvého bodu. Druhý set im však vôbec nevyšiel. Prišli o svoje druhé podanie a za stavu 2:4 Američania opäť získali brejkbal, ktorý potvrdili čistou hrou.

V zápasovom tajbrejku mohli Slováci odskočiť dvoma minibrejkami už na 4:1, ale Sandgren zahral pri odvracaní druhého rámom rakety úder, ktorý vyzeral, že poletí von, ale skončil tesne v kurte. Polášek, ktorý loptu smerujúcu pozdĺž čiary po svojej ľavej ruke sledoval, si pustenú loptičku vyčítal. Neskôr sa ukázal tento moment ako zlomový, keďže po ňom Američania postupne odskočili na 8:4.

Reakcie na účasť na OH

„Som na okruhu už dosť dlho, aby som s niečím podobným nepočítal. Sú zápasy, v ktorých je to aj o šťastnom údere. Na konci dňa sa však počíta posledná loptička a tú vyhrali súperi. Musíme im zablahoželať. Predviedli sme solídny výkon, nemáme sa za čo hanbiť," povedal Polášek pre portál olympic.sk.

Zdroj: TASR

„Mohol som nám pomôcť viac. Nešlo mi to predovšetkým na returne. Mali sme na ňom minimum šancí. Ktovie, ako by to napokon vyzeralo, ak by sme sa dostali do vedenia 4:1 a išli by sme na servis. Veľmi nás mrzí, že sme dnes neuspeli," dodal Klein.

Už v 1. kole sa s účinkovaním v dvojhre rozlúčili Klein aj Norbert Gombos. „Všetci slovenskí tenisti na OH v Tokiu podali dobré výkony. Objektívne treba povedať, že prehrali s lepšími súpermi. Vo štvorhre po skvelom víťazstve Poláška s Kleinom nad výbornými ruskými tenistami mala naša dvojica smolu, keď prehrala v druhom kole v tesnom súboji," zhodnotil generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška na webe stz.sk.

Štvorhra - 2. kolo

Austin Krajicek, Tennys Sandgren (USA) - Lukáš KLEIN, Filip POLÁŠEK (SR) 6:7 (2), 6:2, 10:5

TOKIO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti