Šport

Potvrdené! Uhrin po Vrbovi prevezme Plzeň

Dušan Uhrin ml.
Zdroj: SITA

Do klubu Viktoria sa sťahuje z Gruzínska.

Novým trénerom českého futbalového klubu Viktoria Plzeň sa stal Dušan Uhrin ml. Doterajší úspešný kouč Plzne a bývalý kormidelník MŠK Žilina Pavel Vrba kývol na ponuku českého národného tímu. Informoval portál idnes.cz.

Štyridsaťšesťročný Uhrin prevzal majstrovský tím s nabitým kádrom, ktorý je po jesennej časti Gambrinus ligy druhý s päťbodovou stratou na pražskú Spartu. Navyše, pod Vrbovým vedením si futbalisti Plzne v skupinovej fáze Lige majstrov vybojovali účasť v jarnej fáze Európskej ligy.

Uhrin, syn trénera vicemajstrov Európy 1996, patril medzi najhorúcejších kandidátov. V momente, keď plzenskú ponuku nevzal legendárny Karel Brückner a nevyšli ani trénerské pytačky so známym Zdeňkom Zemanom, poskočil Uhrin na predné miesto.

Bývalý tréner Bohemians, Mladej Boleslavi, Temešváru, Kluže či Limassolu naposledy viedol Dinamo Tbilisi, kde sa na začiatku decembra dohodol na predčasnom ukončení zmluvy. Prvý súťažný zápas čaká Uhrina 20. februára. Plzeň hrá v šestnásťfinále Európskej ligy proti Šachtaru Doneck.

PLZEŇ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.