UEFA potrestala Trnavu za rasizmus fanúšikov: Domáci zápas bez divákov a pokuta

Na snímke vľavo hráč Trnavy Kyriakos Savvidis a hráč Sepsi OSK Boubacar Fofana bojujú o loptu počas zápasu 2. predkola EKL.
Zdroj: TASR

O tom, či bude prázdny štadión už na budúci týždeň alebo až v niektorom z ďalších ročníkoch sa rozhodne vo štvrtok.

Slovenský futbalový klub Spartak Trnava odohrá najbližší domáci zápas v pohárovej Európe bez divákov. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá tiež Trnave vyrubila pokutu 50.000 eur. Ako klub informoval na oficiálnom webe, dôvodom je správanie sa fanúšikov "andelov" v 1. zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 s rumunským Sepsi OSK (0:0).

„Najbližší zápas v pohárovej Európe odohrá Spartak bez divákov. Rozhodla o tom disciplinárna komisia UEFA, ktorá posúdila správanie sa divákov v zápase s rumunským klubom Sepsi OSK ako rasistické a potrestala klub uzatvorením štadióna na jeden zápas a pokutou 50-tisíc eur. O tom, či bude prázdny štadión už na budúci týždeň alebo až v niektorom z ďalších ročníkoch sa rozhodne vo štvrtok, keď Spartak hrá odvetu 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku Sepsi OSK,“ uviedol Spartak na webe.

Trnavčania so Sepsi v prvom zápase hrali bez gólov. V prípade, že štvrtkovú odvetu v Rumunsku (18.30) zvládnu a preniknú do ďalšej fázy, nastúpia v prvom súboji 3. predkola 5. augusta doma proti postupujúcemu z dvojice Sutjeska Nikšič (ČH) - Maccabi Tel-Aviv (Izr.). Tento duel by sa teda uskutočnil za zatvorenými dverami.

TRNAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.