Volko nepostúpil do semifinále stovky: Nebol to môj deň

Ján Volko reaguje po rozbehu na 100 metrov na OH v Tokiu.
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Ako prvý Slovák v histórii samostatnosti bežal túto disciplínu na OH.

Šprintér Ján Volko nepostúpil na olympijských hrách v Tokiu do semifinále behu na 100 metrov. V záverečnom siedmom sobotňajšom rozbehu obsadil siedme miesto časom 10,40 sekundy.

Do nedeľného semifinále postúpili prví traja atléti z každého rozbehu plus traja najlepší s časom. Volko skončil celkovo na 46. priečke, na postup s časom bol potrebný výkon 10,12 s. Najrýchlejší bol obhajca bronzu Andre De Grasse z Kanady (9,91 s).

Zdroj: TASR - Michal Svítok

„Som z toho zmätený, neviem to zhodnotiť, asi to nebol úplne môj deň. Celý týždeň aj po rozcvičke som sa cítil dobre, neviem, čo sa stalo. Je to tak, ako to je. Verím, že ma to nakopne, lebo toto bolo slabé. So semifinále som veľmi nerátal, chcel som bežať najlepší čas v sezóne. To sa mi nepodarilo, ten beh nebol vôbec dobrý. Musíme si sadnúť s trénermi a rozobrať si to," povedal pre RTVS 24-ročný Volko, ktorý sa ešte predstaví na dvojnásobnej trati.

Zdroj: TASR - Michal Svítok

Ako informuje na sociálnej sieti Slovenský olympijský tím v Tokiu je Volko len šiesty šprintér pochádzajúci zo Slovenska, ktorý pobeží na olympiáde stovku a štvrtý štartujúci na dvojstovke. Zatiaľ jediný, kto pod piatimi kruhmi absolvoval na jedných hrách obe disciplíny, bol Andrej Engel v Los Angeles 1932. Volko je druhý po takmer 90 rokoch.

100 m - 7. rozbeh:

1. Rohan Browning (Aus.) 10,01 s, 2. Yohan Blake (Jam.) 10,06, 3. Chijindu Ujah (V. Brit.) 10,08, ..., 7. Ján VOLKO (SR) 10,40

TOKIO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti