Zlatý medailista má nezvyčajný koníček. Takto si krátil čas v hľadisku na OH v Tokiu

Tom Delaney štrikuje v hľadisku.
Zdroj: Profimedia.sk

Vďaka pondelkovému víťazstvu sa s bilanciou tri zlaté a dve bronzové medaily stal najúspešnejším britským skokanom do vody.

Štrikuje stále a všade. Brit Tom Daley, zlatý medailista z Tokia v synchronizovaných skokoch, sa počas víkendu stal hitom internetu, keď ho vyfotili, ako štrikuje v hľadisku počas finále skokov žien do vody z trojmetrovej dosky.

Daley je v štrikovaní majster a na svojom instagramovom profile dokonca radí začiatočníkom, ktorí si rovnako ako on zamilovali tento koníček.

„Jedna vec, ktorá ma počas celého tohto procesu udržala pri zmysloch, je moja láska k pleteniu a háčkovaniu," hovorí zlatý medailista. Najnovšie si uplietol aj vrecko na svoju medailu. „Na jednej strane vrecka som uplietol japonskú vlajku a na druhej strane tú britskú. Medaila sa pekne vloží do vrecka a nepoškriabe sa," prezradil.

Daley v Tokiu zažíva už svoje štvrté olympijské hry, prvýkrát súťažil ešte v Pekingu vo veku 14 rokov. Vďaka pondelkovému víťazstvu sa s bilanciou tri zlaté a dve bronzové medaily stal najúspešnejším britským skokanom do vody.

 

TOKIO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti