Bora už má náhradu za Sagana. Do nemeckej stajne sa vracia „írsky rýchlik“

Zásnubný prsteň
Zdroj: Pool AP Photo/Thibault Camus

Ír dokázal vyhrať etapy na všetkých troch podujatiach Grand Tour a získal aj päť etapových vavrínov na Paríž-Nice.

Írsky cyklista Sam Bennett opúšťa tím Deceuninck-QuickStep a vracia sa do Bory-Hansgrohe. S nemeckou stajňou podpísal viacročný kontrakt, informoval portál Cyclingews.com.

Bennett strávil v Deceuninck-QuickStep dva úspešné roky. Počas nich vyhral dve etapy na Tour de France a získal zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže, ktorú vlani vyhral o 96 bodov pred Slovákom Petrom Saganom. Belgický tím opúšťa po medializovaných nezhodách so šéfom Patrickom Lefeverom.

Bora po odchodoch Petra Sagana a Pascala Ackermanna vsadila na pozícii špurtérskej jednotky na 30-ročného Bennetta, ktorý jazdil za tím už v rokoch 2014 - 2019. Ír dokázal vyhrať etapy na všetkých troch podujatiach Grand Tour a získal aj päť etapových vavrínov na Paríž-Nice. Celkovo si počas kariéry pripísal takmer 60 víťazstiev.

„Som nadšený, že sa vraciam do Bory-Hansgrohe. Zažil som v tomto tíme šesť neuveriteľných rokov a skutočne cítim, že som počas nich ako jazdec povyrástol. Verím, že je to pre mňa správny krok,“ povedal Bennett podľa Cyclingews.

RAUBLING/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti