Rory Sabbatini o svojom „záhadnom“ tetovaní. Pozrite si celé jeho vyjadrenie

Rory Sabbatini na tlačovej besede po prílete z Tokia.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Golfista túto tému považuje za uzavretú a už sa k nej nebude vyjadrovať.

Strieborný medailista z Tokia Rory Sabbatini na tlačovej besede reagoval na obvinenia súvisiace s jeho tetovaním, ktoré pripomína extrémistický symbol neonacistickej organizácie. Golfista sa cíti dotknutý a nahnevaný, že si niekto dovolil ho spájať s bielymi supremacistami.

Sabbatini zdôraznil, že predmetné tetovanie je aktom manželského sľubu, ktorý si dali spolu s manželkou Martinou. Tatérovi zadali vytetovať trikrát písmeno „L", ktoré reprezentujú slová „love, laugh, loyalty"(láska, smiech a vernosť). Sabbatini na záver dodal, že túto tému považuje za uzavretú a už sa k nej nebude vyjadrovať.

Zdroj: AP Photo/Matt York

Golf sa do programu olympijských hier vrátil po vyše sto rokoch na OH 2016 v Riu de Janeiru. Sabbatini tak dokázal priniesť Slovensku cenný kov z tohto športu už pri druhej možnej príležitosti.

„Stala sa úžasná vec. Nedokážem ani vyjadriť ten pocit hrdosti, ktorý cítim po tomto úspechu. Ohlasy, ktoré som dostal, boli neskutočné. Verím, že inšpirujem mladých golfistov k tomu, aby podstúpili túto cestu. Každému odporúčam, aby si tento zážitok vyskúšal a aby išiel za svojím cieľom a nikdy sa nevzdával,“ vyslal povzbudivé slová juhoafrický rodák.

Prečítajte si aj: „Záhadné“ tetovanie narúša eufóriu z nečakanej medaily. Takto vysvetlila Sabbatiniho znak jeho žena

Z úspechu Sabbatiniho mal pochopiteľnú radosť aj prezident Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) Rastislav Antala. „Pre nás je to úžasná reklama. Viem, že mnohí si na Slovensku mysleli, že golf je iba zábavka pre snobov, no hrať ho môžu celé rodiny. Od detí až po dôchodcov. Takých športov je málo,“ pripomenul.

V priloženom videu si pozrite celé vyjadrenie Roryho Sabbatiniho a jeho manželky.ŠAMORÍN/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti