UFC 265 na VOYO: O dočasný titul v ťažkej váhe si to rozdajú „bitkár“ Lewis a neporazený Gane

UFC 265: Lewis vs Gane.
Zdroj: VOYO

Víťaz hlavného súboja získa právo vyzvať šampióna Francisa Ngannoua.

Fanúšikovia zmiešaných bojových umení si počas víkendu opäť prídu na svoje. Na programe je ďalší galavečer UFC s poradovým číslom 265. Nájdete ho aj v programe internetovej platformy VOYO, kde si ho môžete pozrieť NAŽIVO alebo kedykoľvek neskôr zo záznamu. Už tradične sa môžete tešiť na česko-slovenský komentár a analýzy.

Turnaj UFC 265 sa uskutoční v sobotu v noci zo 7. na 8. augusta 2021 v Toyota Center v Houstone. Jeho hlavným zápasom bude súboj o dočasný titul v ťažkej váhe medzi Američanom Derrickom Lewisom (36) a Francúzom Cirylom Ganem (31). Súčasným šampiónom stále zostáva Francis Ngannou, no víťaz sobotňajšieho súboja získa právo ho vyzvať.

Šéf organizácie UFC Dana White prišiel s týmto netradičným riešením potom, čo Ngannou po víťazstve nad Stipem Miocicom údajne odmietol niekoľko termínov obhajoby.

Veľkým kurzovým favoritom je neporazený Ciryl Gane, ktorý ma na konte medzi profesionálmi 9 výhier. V tomto roku už absolvoval dva päťkolové zápasy. V obidvoch zvíťazil na body. Derrick Lewis (25 - 7) má životnú formu - vyhral posledné štyri duely, pričom v tom poslednom deklasoval svojho krajana Curtisa Blaydesa.

Gane je oveľa technickejší bojovník ako Lewis, ktorý sa spolieha skôr na výbušnosť. V prípade, že sa Američanovi nepodarí Francúza knokautovať v úvodných dvoch kolách, s pribúdajúcim časom sa budú jeho šance na výhru zmenšovať. Gane môže v „kolách šampiónov“ ťažiť z lepšej fyzickej kondície.

Zdroj: UFC

Druhý titulový zápas odložili pre Covid

Veľký titulový súboj v bantamovej váhe Amanda Nunes vs. Julianna Pena, ktorý mal byť hlavným predzápasom, sa napokon neuskutoční. Amanda Nunes bola totiž pozitívne testovaná na Covid-19.

Zápas o titul sa uskutoční, keď bude opäť zdravá a stopercentne zotavená. Náhradný dátum zatiaľ neoznámili. 


Priamy prenos z hlavnej karty UFC Fight Night sa na VOYO začína v noci zo soboty na nedeľu od 4.00 hod.

HOUSTON/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti