Sen o medaile sa rozplynul: Prepálili sme to

Samuel Baláž (vpravo) a Adam Botek (hore) po semifinálovej jazde na 1000 metrov v K2 v Tokiu.
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Baláž s Botekom sa teraz už chcú venovať príprave na prioritnú K4.

Reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž a Adamom Botekom si v premiére na olympijských hrách v disciplíne K2 na 1000 metrov vybojovali 10. miesto.

V semifinálovej jazde si od úvodu počínali výborne, po polovici trate viedli, ale v závere im chýbali sily a v B-finále skončili druhí.

Tréner  Andrej Wiebauer uviedol, že dôležité pre oboch bude čo najskôr zabudnúť na preteky, aby sa mohli naplno sústrediť na disciplínu K4.

„Mali sme väčšie očakávania, ale sklamaním by som to nenazval. To, ako sa to celé vyvíjalo a akí boli súperi a jednotlivé kroky, to bolo náročné. Toto je ťažká disciplína, na to sa treba viac pripraviť. Pre deväťdesiat percent posádok sa skončili OH, my máme ešte K4. Naša hlavná disciplína teda ešte len príde," povedal po pretekoch Wiebauer.

Na predchádzajúcich dvoch vrcholných podujatiach v tejto sezóne získala slovenská dvojica medaily - na ME v Poznani striebro a v úvodnom kole Svetového pohára v Szegede bronz.

„Semifinálová jazda nebola taká, s ktorou by sme boli spokojní, čo nás mrzí. Chuť sme si napravili v B-finále, ale mrzí nás, že sme neboli v áčku," povedal po pretekoch Baláž.

Zdroj: TASR - Michal Svítok

Slováci na záverečnej 250-ke vytuhli a do cieľa prišli na šiestom mieste. „Cítili sme, že sme prepálili začiatok, posledných 150 metrov bolo ťažkých. Pozreli sme si video, viedli sme dlho, ale potom sme ´zomreli´. Bolo to na A-finále, ale musíme ísť ďalej. K2 nie je pre nás prioritná disciplína a my sme spokojní," dodal Botek.

Po skvelom štarte nabrali Slováci vyše trojsekundovú stratu na víťazných Austrálčanov Thomasa Greena a Jeana van der Westhuyzena.

 „Bolo sme dohodnutí, že pôjdeme našu typickú taktiku. Akurát v strede sme išli rýchlejšie než sme boli zvyknutí a fúkal protivietor, v čom sme sa prerátali, lebo sme išli rýchlejšie Máme teraz pol dňa na to, aby sme zregenerovali. Pôjdeme večer na masáž a sústredíme sa na K4. Toto musíme hodiť za hlavu, s tým už nič neurobíme," uzavrel Botek.

Zdroj: TASR - Michal Svítok

"Môžeme kriticky zobrať to, že nemáme medailu, ale my sme sa celú sezónu pripravovali na K4, K2 bola vedľajšia. Mali sme väčšie oči po ME, ale tam nebola väčšina posádok, ktoré boli tu, myslím napríklad Austráliu, či Nový Zéland. Takže očakávania boli, ale realita nám ukázala, kde sa nachádzame," dodal Wiebauer.

muži - A-finále K2 na 1000 m:

1. Thomas Green, Jean van der Westhuyzen (Austr.) 3:15,280, 2. Max Hoff; Jacob Schopf (Nem.) 3:15,584, 3. Radek Šlouf. Jozef Dostál (ČR) 3:16,10, 4. Bence Nadas, Bálint Kopasz (Maď.) 3:16,535, 5. Max Brown, Kurtis Imrie (Nový Zél.) 3:17,267, 6. Francisco Cubelos, Inigo Pena (Šp.) 3:17,327, 7. Mikita Borikov, Oleg Jureňa (Biel.) 3:17,769, 8. Cchung-kchang, Pu Tching-kchaj (Čína) 3:19,612.

B-finále:

1. Roman Anoškin, Maxim Spesivcev (ROC) 3:19,680, 2. Samuel BALÁŹ, Adam BOTEK (SR) 3:21,087, 3. Samuele Burgo, Luca Beccaro (Tal.) 3:22,408 .

TOKIO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme OH 2020

Dôležité udalosti