Messi údajne rokuje s PSG, na nedeľu zvolal tlačovú konferenciu

Ricard Puig z Barcelony proti Granade.
Zdroj: TASR/AP

Diskutovať sa má o ročnom plate približne 25 miliónov eur.

Francúzsky futbalový klub Paríž St. Germain údajne rokuje so zástupcami Lionela Messiho o jeho angažovaní.

"Tím Messiho právnikov sa nachádza v Paríži. Diskutuje sa o ročnom plate v sume približne 25 miliónov eur, čo je menej, ako zarábal v Barcelone," citovala agentúra AP nemenovaný zdroj. Francúzsky klub informácie o rokovaniach do tejto chvíle nekomentoval.

Bývalý zamestnávateľ argentínskeho útočníka FC Barcelona oznámil, že v nedeľu bude mať Messi tlačovú konferenciu. Jej tému však španielsky klub bližšie nešpecifikoval.

"Hoci FC Barcelona a Lionel Messi dospeli k dohode a obe strany mali jasný záujem podpísať nový kontrakt, nemohlo sa to zrealizovať pre finančné a administratívne prekážky (pravidlá španielskej ligy). Výsledkom tejto situácie je, že Messi nezostane v Barcelone. Obe strany hlboko ľutujú, že priania hráča i klubu nakoniec nebudú naplnené," uviedla Barcelona vo štvrtkovom vyhlásení na svojom webe.

Podľa medializovaných informácií súhlasil 34-ročný hráč s 50-percentnou redukciou platu v porovnaní so zmluvou, ktorú mal s Barcelonou do 30. júna. Na jej základe zarobil v priebehu štyroch rokov 496 miliónov eur. Jeho nový týždenný príjem mal byť o 296 000 eur nižší ako bol v predchádzajúcich štyroch rokoch.

Argentínčan strelil v 778 zápasoch v drese "blaugranas" 672 gólov a získal s klubom rekordných 34 trofejí. Desaťkrát vyhral La Ligu, sedemkrát sa tešil z triumfu v Kráľovskom pohári a španielskom Superpohári. Na medzinárodnej scéne vyhral štyrikrát Ligu majstrov, trikrát MS klubov FIFA i európsky Superpohár.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti