Šport

Legia Varšava neuspela s odvolaním a čaká ju "len" EL UEFA

Tomasz Jodlowiec (uprostred) z Legie Varšava a Callum McGregor (vľavo) zo Celticu Glasgow v súboji o loptu v odvete 3. predkola
Tomasz Jodlowiec (uprostred) z Legie Varšava a Callum McGregor (vľavo) zo Celticu Glasgow v súboji o loptu v odvete 3. predkola LM. Zdroj: TASR

Disciplinárna komisia UEFA potrestala poľský klub za neoprávnený štart Bartosza Bereszynského. Obranca sa na trávniku objavil v 87. min a zahral si len niekoľko minút.

Legia Varšava neuspela s odvolaním sa proti rozhodnutiu Európskej futbalovej únie (UEFA) skontumovať odvetný zápas 3. predkola Ligy majstrov v prospech Celticu Glasgow. Disciplinárna komisia UEFA potrestala poľský klub za neoprávnený štart Bartosza Bereszynského. Obranca sa na trávniku objavil v 87. min a zahral si len niekoľko minút. Pôvod problému siaha ešte do 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy v sezóne 2013/2014.

Bereszynski vtedy dostal v súboji s Apollonom Limassol červenú kartu a mal pauzovať v troch zápasoch. Svoj trest si prakticky odkrútil v dueloch 2. predkola proti írskemu mužstvu St. Patrick's Athletic a v prvom zápase 3. predkole proti Celticu Glasgow. Problém však nastal, keď Legia Bereszynského nenahlásila na súpisku pre 2. predkolo, hoci mal hráč trest. Do play-off LM napriek dvom prehrám v 3. predkole (1:4 vonku, 0:2 doma) postúpil Celtic, UEFA totiž skontumovala odvetný zápas na výsledok 3:0 v prospech Škótov a tí de facto postúpili vďaka gólu na ihrisku súpera. Rozhodnutie zostalo v platnosti a Legia nastúpi 'len' v play-off EL.

Varšavčania v odvolaní poukazovali aj na viaceré pochybenia zo strany organizujúcej inštitúcie.

"Predpisy UEFA zahŕňajú niekoľko situácií, ku ktorým pri rozhodovaní o Legii neprišlo. Hoci sme osobne prileteli do Nyonu, nedostali sme ani len možnosť zaujať naše stanovisko a poskytnúť vysvetlenie. Navyše, v disciplinárnej komisii musia vždy podľa predpisov zasadať minimálne traja členovia. Rozhodnutie v našej veci však urobil iba jeden z jej členov. Budeme apelovať na to, aby bola venovaná pozornosť aj týmto skutočnostiam," povedal prezident Legie Boguslaw Lesnodorski ešte v nedeľu na stretnutí s novinármi.

NYON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.