Nebyť dobrovoľníčky, nezíska titul. Po získaní zlata sa jej odvďačil

Hansle Parchment
Zdroj: TASR - AP

Atlétovi nebol skutok dievčaťa ľahostajný.

Ubehlo už niekoľko dní od ukončenia letnej olympiády a do sveta postupne unikajú rôzne príbehy a skúsenosti z tohto výnimočného podujatia. Jedným z nich je aj dobrý skutok, vďaka ktorému stihol atlét Hansle Parchment preteky. Strateného šampióna zachránila dobrovoľníčka, ktorá sa po jeho víťazstve dočkala aj odmeny. Informáciu priniesol portál novinky.cz.

V olympijskej dedine malo všetko svoje pravidlá a poriadok, aby sa každý dostal tam, kam potrebuje, športovcov rozvážali k štadiónom a ihriskám autobusy. Na jeden nastúpil aj 31-ročný atlét, ktorý sa potreboval dostať k dráhe na preteky.

Problém nastal, keď športovec namiesto pri dráhach skončil v aquacentre a zistil, že zablúdil. Jedinú radu, ktorú dostal od okoloidúcich bola, aby nastúpil na ten istý autobus a vrátil sa na miesto svojho nástupu. Parchment však na podobnú cestu už nemal čas.

Aby stihol preteky, musel si objednať taxík, na ten však nemal peniaze. Tijana Stojkovič, 25-ročná dobrovoľníčka, napokon atlétovi pomohla a darovala mu peniaze na taxík. Vďaka tomu sa Jamajčan dostal včas na dráhu. „V ten deň mi pomohla dostať sa do finále,“ uviedol. Hansle totiž získal v Tokiu olympijské zlato v pretekoch na 110 metrov prekážok.

Atlétovi nebol skutok dievčaťa ľahostajný, zohnal si preto na ňu kontakt, vrátil jej peniaze a daroval jej aj tričko jamajského tímu. Tijanu dar potešil a okamžite sa v tričku odfotila a pochválila sa ním na sociálnej sieti. „Som tak vďačná. Toto je darček od Hansla," napísala v príspevku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme OH 2020

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.