Finále projektu Futbal v meste oživí námestie pred bratislavskou Euroveou

Finále projektu Futbal v meste oživí námestie pred bratislavskou Euroveou

Vo štvrtok 19. augusta to na nábreží Dunaja bude žiť futbalom.

Celoslovenské finále detského turnaja do 11 rokov, autogramiády futbalových osobností, vystúpenie futbalových freestylerov, futbalové atrakcie, súťaže, súboje zručností a množstvo ďalších aktivít zažijú športoví fanúšikovia vo štvrtok 19. augusta pred bratislavskou Euroveou. Finále projektu Futbal v meste, ktorého cieľom je inšpirovať deti k športovaniu a pohybu, bude oslavou futbalu – a to najmä vďaka generálnemu partnerovi podujatia, o. z. BILLA ľuďom.

„Pôvodne sa finále Futbalu v meste malo konať už minulý rok, no pandémia nás prinútila ho posunúť. Rovnako sme museli zmeniť aj koncept celého projektu. Veríme však, že finále bude skutočným futbalovým sviatkom a že nás naladí na tie správne pozitívne futbalové emócie,“ ozrejmuje Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov, ktorá projekt zastrešuje.


„Hlavnou myšlienkou podujatia je vytiahnuť futbal zo štadiónov bližšie k ľuďom, na námestia, verejné plochy. Futbal v meste sme zamerali na mladé futbalové talenty. V našej lige majú množstvo vzorov, ktoré ich môžu inšpirovať aj k takej kariére, akú dosiahol hlavný ambasádor projektu Martin Dúbravka. Ďakujeme partnerom a najmä generálnemu partnerovi projektu o. z. BILLA ľuďom za to, že podporuje šport a mladých športovcov na ceste za ich snami,“ vysvetľuje I. Kozák.

Futbal v meste slávnostne odštartoval už minulý rok v lete, pričom symbolickým aktom otvorenia spoločného projektu bola výmena dresov na tlačovej konferencii medzi prezidentom ÚLK Ivanom Kozákom a predsedom predstavenstva o. z. BILLA ľuďom Tomášom Staňom.

BILLA má futbal v krvi

Generálnemu partnerovi projektu Futbal v meste, o. z. BILLA ľuďom a spoločnosti BILLA, záleží na zdravom a aktívnom životnom štýle svojich zákazníkov, a preto dospelých i deti dlhodobo inšpiruje k pravidelnému pohybu, športovým aktivitám a vyváženej strave. Aj vďaka podpore o. z. BILLA ľuďom sa do projektu Futbal v meste prihlásili stovky detských športovcov z celého Slovenska.

„Sme veľmi radi, že sme v tomto projekte dokázali zaujať mladých futbalistov – budúcich profesionálov zo športových klubov, ale rovnako aj tímy zo základných škôl, ktoré prihlásili ich učitelia. V BILLA si uvedomujeme, že pravidelný pohyb je pre deti nesmierne dôležitý, najmä po niekoľkomesačnej pandémii, ktorú museli stráviť doma. V časoch, keď čoraz viac detí trpí nadváhou, sa v BILLA aj takto snažíme šíriť športovú osvetu. Tešíme sa, že po výzvach ambasádorov projektu, ktoré deti splnili online formou, pre ne môžeme po uvoľnení opatrení zorganizovať veľkolepé finále naživo v centre Bratislavy,“ povedal T. Staňo.


Celoslovenské finále detského turnaja

V rámci štvrtkového celoslovenského finále detského turnaja sa pred Euroveou predstaví 16 najlepších tímov v kategórii do 11 rokov. Všetky tímy sa pritom museli vopred registrovať na stránke www.futbalvmeste.sk a splniť päť online futbalových výziev ambasádorov. Popasovali sa napríklad s brankárskou výzvou Martina Dúbravku či gólovou výzvou Róberta Vitteka.

Finalisti sa najskôr predstavia v skupinovej časti a približne o 16:30 je na programe veľké finále dvoch najúspešnejších tímov. Motivácia je jasná – víťazi Futbalu v meste si odnesú prémie, spolu vo výške 10 000 eur od o. z. BILLA ľuďom na nákup športového vybavenia.

„Futbal v meste je výborný projekt. Akýkoľvek čas strávený na ulici s loptou na nohe je lepší ako pred televíznou obrazovkou doma. Hodnotím to veľmi pozitívne. Verím, že akcia bude motivujúca pre deti. Je to perfektný turnaj, deti sa môžu konfrontovať so svojimi kamarátmi v rovnakom veku, majú možnosť vyhrať množstvo fantastických cien. Pamätám si, aké to bolo, keď som malý, aj preto som veľkým fanúšikom tohto projektu,“ povedal o Futbale v meste jeho hlavný ambasádor Martin Dúbravka.


Futbalové osobnosti i finále e-Fortuna ligy

Finálové podujatie projektu Futbal v meste bude plné atrakcií, súťaží i osobností. Návštevníci sa môžu tešiť na autogramiádu futbalových hviezd, akými sú Róbert Vittek, Marek Sapara, Martin Mikulič, Igor Žofčák či Erik Jendrišek. Spomenutá pätica futbalistov sa okrem toho stretne v priateľskom exhibičnom zápase proti futbalovým internacionálom Vladovi Kinderovi, Lacovi Peckovi, Samovi Slovákovi, Tomášovi Medveďovi alebo Andrejovi Porázikovi.

V rámci projektu je naplánované aj finále e-Fortuna ligy. O prvenstvo sa pobije 12 finalistov – e-športovcov, pričom svojho zástupcu má každý klub Fortuna ligy. Finále sa bude hrať na konzole PlayStation 4 v hre FIFA 21 a jeho vyraďovacia časť bude streamovaná naživo na Twitchi e-Fortuna ligy či Facebooku.

PROGRAM FUTBALU V MESTE:

9.00   – Začiatok podujatia
9.00   – 14.00 Skupinová časť turnaja
14.00 – 14.30 Slávnostný nástup všetkých tímov
14.30 – 16.00 Vyraďovacia časť turnaja
16.00 – 16.30 Autogramiáda futbalových osobností
16.15 – 16.45 Finálové zápasy turnaja
16.45 – 17.00 Vyhodnotenie turnaja, odovzdanie cien
17.00 – 17.15 Exhibičný zápas futbalových osobností
17.15 – 18:30 Partnerský turnaj

ČO BUDE OBSAHOVAŤ ZÓNA:

  • Celoslovenské finále detského turnaja U11
  • Exhibičné zápasy futbalových osobností
  • Autogramiáda futbalových osobností
  • Futbaloví internacionáli
  • Vystúpenie futbalových freestylerov 
  • Finále e-Fortuna ligy
  • Multiball LED stena
  • BILLA zóna
  • Fortuna stolný futbal

 

BRATISLAVA/ PR článok

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti