Dojímavé gesto olympioničky z Poľska. Vydražila svoju medailu, aby pomohla chorému bábätku

Maria Andrejczyková
Maria Andrejczyková Zdroj: Profimedia

Peniaze darovala chorému chlapčekovi, ktorý potrebuje operáciu srdca v USA.

Poľská športovkyňa Maria Andrejczyková (25), ktorá sa umiestnila na olympiáde v Tokiu na druhom mieste v hode oštepom, vydražila svoju medailu. Peniaze darovala bábätku, ktoré nutne potrebuje operáciu srdca, píše metro.co.uk.

Maria úspešne porazila rakovinu, ktorú jej diagnostikovali v roku 2018. Tento rok získala na olympiáde striebornú medailu. Rozhodla sa pre obdivuhodné gesto. Vydražila ju za 130-tisíc libier (152-tisíc eur), ktoré pomôžu 8-mesačnému Miloszekovi zachrániť život.

Chlapček nutne potrebuje operáciu srdca v USA. Na charitatívnej stránke siepomaga.pl mu pomohli už stovky ľudí, ale stále chýbali tisícky eur. Finančný dar od športovkyne splatí takmer polovicu nákladov (280-tisíc libier).

Zdroj: www.siepomaga.pl

Maria inšpirovala ďalších a vďaka nej pribudli na konto pre Miloszeka ďalšie stovky eur. Vyzbieraných je už 95 percent stanoveného cieľa.

„Netrvalo mi dlho, kým som sa rozhodla. Bola to prvá finančná zbierka, do ktorej som sa zapojila a vedela som, že je to správna vec," prezradila Maria.

Andrejczyková na olympiáde mala druhý najdlhší hod oštepom - 64,61 metra. Zvíťazila Číňanka Shiyinh Liu, ktorá dosiahla hod dlhý 66,34 metra. Treťou bola Austrálčanka Kelsy Lee Barber.

VARŠAVA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme OH 2020

Dôležité udalosti