Európska kvalifikácia MS 2022 pokračuje ďalšími tromi kolami. Tu nájdete ich program

Trofej pre víťaza MS vo futbale.
Zdroj: Shutterstock.com/ph.FAB

Úradujúci majstri Európy z Talianska chcú nadviazať na perfektný štart.

Európska kvalifikácia MS 2022 vo futbale pokračuje od stredy 1. septembra ďalšími tromi kolami.

Úradujúci majstri Európy z Talianska chcú nadviazať na perfektný štart, ktorý mali v úvodnom trojzápase v marci.

Stopercentnú bilanciu držia po prvých troch dueloch tiež neúspešní finalisti EURO 2020 Angličania, Dáni, ale aj Arméni.

Taliansko ťahá 34-zápasovú sériu bez prehry, ktorá sa datuje od septembra 2018, a už len jediné stretnutie ho delí od vyrovnania historického rekordu Brazílie (1993-1996) a Španielska (2007-2009).

Ako líder C-skupiny privíta vo štvrtok Bulharsko, o tri dni neskôr nastúpi vo Švajčiarsku a 8. septembra bude hostiť Litvu.

V marci ani raz neinkasovalo a strelilo šesť gólov, ešte obdivuhodnejším skóre 14:0 sa však pýšia Dáni na čele tabuľky „efka“.

V súbojoch so Škótskom, na Faerských ostrovoch a naspäť doma s Izraelom budú povzbudení aj heroickými výkonmi na európskom šampionáte, kde to dotiahli do semifinále.

V ňom ich zdolalo Anglicko, ktoré si môže vedúcu pozíciu v I-skupine upevniť v Maďarsku, doma s Andorrou a v Poľsku.

„Nominovali sme väčšinu hráčov z ME. Sme len na začiatku klubovej sezóny, takže by nedávalo zmysel robiť nejaké väčšie zmeny,“ citoval portál BBC anglického trénera Garetha Southgatea, ktorý povolal jediného nováčika - 27-ročného útočníka Patricka Bamforda z Leedsu United. Pre zranenia absentujú Marcus Rashford či Phil Foden.

Azda najprekvapujúcejšie deväťbodové mužstvo je Arménsko na prvom mieste „jéčka“, hoci naň najťažšie skúšky iba čakajú.

Po marcových víťazstvách na trávniku Lichtenštajnska (1:0), nad Islandom (2:0) a Rumunskom (3:2) cestuje vo štvrtok na ihrisko Severného Macedónska, ktoré už dosiahlo skalp Nemecka.

Na pôde najväčšieho favorita skupiny pod vedením nového trénera Hansiho Flicka sa Arménsko predstaví 5. septembra a tento blok zakončí doma o tri dni neskôr proti Lichtenštajnsku.

Nevyspytateľná je "slovenská" H-skupina, kde získali šesť bodov Chorvátsko a Rusko. Slováci si pripísali o bod menej, po remízach na Cypre 0:0 a s Maltou 2:2 zdolali Rusko 2:1.

V tabuľke nasledujú Cyprus (4 b.), Slovinsko (3) a Malta (1). Slováci odohrajú trojzápas proti Slovinsku (v stredu 1. septembra o 20.45 v Ľubľane), Chorvátsku (v sobotu 4. septembra o 20.45 v Bratislave) a Cypru (v utorok 7. septembra o 20.45 v Bratislave).

streda 1. septembra

A-skupina: 20.45 Portugalsko - Írsko, 20.45 Luxembursko - Azerbajdžan
D-skupina: 16.00 Kazachstan - Ukrajina, 20.45 Francúzsko - Bosna a Hercegovina
F-skupina: 20.45 Moldavsko - Rakúsko, 20.45 Faerské ostrovy - Izrael, 20.45 Dánsko - Škótsko
G-skupina: 20.45 Turecko - Čierna Hora, 20.45 Nórsko - Holandsko, 20.45 Lotyšsko - Gibraltár
H-skupina: 20.45 Slovinsko - SLOVENSKO /Ľubľana/, 20.45 Rusko - Chorvátsko, 20.45 Malta - Cyprus

štvrtok 2. septembra

B-skupina: 18.00 Gruzínsko - Kosovo, 20.45 Švédsko - Španielsko
C-skupina: 20.45 Litva - Severné Írsko, 20.45 Taliansko - Bulharsko
E-skupina: 20.45 Česko - Bielorusko, 20.45 Estónsko - Belgicko
I-skupina: 20.45 Poľsko - Albánsko, 20.45 Maďarsko - Anglicko, 20.45 Andorra - San Maríno
J-skupina: 20.45 Severné Macedónsko - Arménsko, 20.45 Lichtenštajnsko - Nemecko, 20.45 Island - Rumunsko

sobota 4. septembra

A-skupina: 18.00 Srbsko - Luxembursko, 18.00 Írsko - Azerbajdžan
D-skupina: 18.00 Fínsko - Kazachstan, 20.45 Ukrajina - Francúzsko
F-skupina: 20.45 Škótsko - Moldavsko, 20.45 Izrael - Rakúsko, 20.45 Faerské ostrovy - Dánsko
G-skupina: 18.00 Lotyšsko - Nórsko, 20.45 Holandsko - Čierna Hora, 20.45 Gibraltár - Turecko
H-skupina: 15.00 Cyprus - Rusko, 18.00 Slovinsko - Malta, 20.45 SLOVENSKO - Chorvátsko /Bratislava/

nedeľa 5. septembra

B-skupina: 20.45 Španielsko - Gruzínsko, 20.45 Kosovo - Grécko
C-skupina: 18.00 Bulharsko - Litva, 20.45 Švajčiarsko - Taliansko
E-skupina: 15.00 Bielorusko - Wales, 20.45 Belgicko - Česko
I-skupina: 18.00 Anglicko - Andorra, 18.00 Albánsko - Maďarsko, 20.45 San Maríno - Poľsko
J-skupina: 18.00 Island - Severné Macedónsko, 20.45 Rumunsko - Lichtenštajnsko, 20.45 Nemecko - Arménsko

utorok 7. septembra

A-skupina: 18.00 Azerbajdžan - Portugalsko, 20.45 Írsko - Srbsko
D-skupina: 20.45 Francúzsko - Fínsko, 20.45 Bosna a Hercegovina - Kazachstan
F-skupina: 20.45 Faerské ostrovy - Moldavsko, 20.45 Dánsko - Izrael, 20.45 Rakúsko - Škótsko
G-skupina: 20.45 Nórsko - Gibraltár, 20.45 Holandsko - Turecko 20.45, Čierna Hora - Lotyšsko
H-skupina: 20.45 SLOVENSKO - Cyprus /Bratislava/, 20.45 Rusko - Malta, 20.45 Chorvátsko - Slovinsko

streda 8. septembra

B-skupina: 20.45 Kosovo - Španielsko, 20.45 Grécko - Švédsko
C-skupina: 20.45 Severné Írsko - Švajčiarsko, 20.45 Taliansko - Litva
E-skupina: 20.45 Wales - Estónsko, 20.45 Bielorusko - Belgicko
I-skupina: 20.45 Poľsko - Anglicko, 20.45 Maďarsko - Andorra, 20.45 Albánsko - San Maríno
J-skupina: 18.00 Arménsko - Lichtenštajnsko, 20.45 Severné Macedónsko - Rumunsko, 20.45 Island - Nemecko

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti