Šport

Slovensko bude mať na cyklistických MS troch pretekárov. Poďakovať sa môžu Saganovi

Peter Sagan zdraví divákov po časovke jednotlivcov dlhej 54 km.
Zdroj: TASR

Oproti minulým rokom je to pokles. V roku 2012 a 2013 sme na elitných pretekoch s hromadným štartom mali šiestich jazdcov.

Prvýkrát od roku 2011 budú na majstrovstvách sveta v cyklistike jazdiť v pretekoch elite mužov s hromadným štartom len traja Slováci a aj tí sa tam dostanú vďaka Petrovi Saganovi. Vyplýva to z rebríčkov Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) k 15. augustu.

Na šampionátoch vo Valkenburgu 2012 i Florencii 2013 sa predstavili v elitných pretekoch s hromadným štartom šiesti cyklisti s modro-červeno-bielou trikolórou na modrom drese. Tohtoročný šampionát bude hostiť od 21. do 28. septembra španielska Ponferrada, preteky elite sú na programe v posledný deň MS.

Maximálny počet deväť cyklistov môže nominovať na preteky najlepších desať krajín rebríčka svetového rebríčka UCI. Ďalšie môžu vyslať jazdcov na MS vďaka poradiu v kontinentálnych renkingoch alebo výsledkom konkrétneho jazdca.

Slovensko spĺňa podmienku minimálne jedného jazdca v Top100 svetového rebríčka, keďže Peter Sagan bol k 15. augustu na 9. pozícii. Vďaka tomu sa môžu postaviť na štart traja slovenskí cyklisti

V časovke elite mužov budú môcť štartovať dvaja slovenskí cyklisti. Rozdelenie miesteniek ešte musí oficiálne potvrdiť UCI, ktorá pridelí kvóty aj pre ďalšie kategórie.

AIGLE/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti