Slováci okrem súperov bojovali aj s trávnikom. SFZ vysvetlil, prečo zápasy nepreložil na iný štadión

Sníma zo zápasu Slovensko - Cyprus
Sníma zo zápasu Slovensko - Cyprus Zdroj: TASR/Martin Baumann

Trávnik na Slovane kvári pleseň.

Slovenská futbalová reprezentácia (SFZ) má za sebou ďalšie kvalifikačné zápasy na majstrovstvá sveta. Okrem hry našich reprezentantov zaujala aj kvalita trávnika. Vraj pleseň na kopačkách priniesli futbalisti Zlína ešte koncom júna, SFZ odkazuje, že duely už nemohol preložiť na iný štadión.

„V čase, kedy bola ešte možnosť zmeniť dejisko zápasov, tak bol trávnik v poriadku," uviedla hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Tréner Štefan Tarkovič, ale ani hráči sa k trávniku vyjadrovať veľmi nechceli. Svorne tvrdia, že podmienky boli pre každého rovnaké.

Zväz sa vraj o situácii rozprával aj so Slovanom Bratislava, no s ďalším otázkami o kvalite hracej plochy nás už odkázali na samotný klub.

Pleseň mali zavliecť na kopačkách hráči Zlína

Ten zatiaľ na otázky nereagoval, ale o problémoch hovoril Vladimír Weiss už v polovici augusta.

„Trápi ho pleseň. Trávnikári síce robia zázraky, ale terén nie je v dobrom stave, je náročné s ním niečo urobiť," uviedol kouč Slovana po zápase s Michalovcami.

Následne na ňom Slovan odohral aj zápas Európskej ligy, v ktorom na svojom štadióne privítal grécky Olympiakos. Kvalitu trávnika si však všimli aj grécki novinári.

„Na Olympiakos čakajú na pôde súpera opäť náročné podmienky. Čelil im aj v predošlých kvalifikačných kolách Ligy majstrov - na ihrisku azerbajdžanského Neftči Baku i bulharského Ludogorcu Razgrad," upozornil portál fosonline.gr.

Autori dopĺňajú, že keď bol štadión postavený pred dvomi rokmi, tak očakávali aj väčšiu kvalitu trávnika.

Podľa našich informácií sa prvé problémy s trávnikom mali objaviť po prípravnom zápase Slovana so Zlínom ešte 30. júna. Vraj vtedy mali hosťujúci hráči zavliecť pleseň na kopačkách.

„Zelená" Trnava sa borila s podobným problémom

S podobným problémom sa stretli aj na novom štadióne v Trnave pred tromi rokmi. Vtedy im trávnik taktiež napadla pleseň, ale pre zlú cirkuláciu vzduchu.

„Pri týchto teplotách a zatvorenom štadióne vzniknú choroby. Trávnik je nutné polievať, no máme slabé vetranie. Nad povrchom tak ostáva veľká vlhkosť, čo je ako stvorené pre vznik plesní. Dokúpili sme ventilátory. Nemajú však takú výkonnosť ako na londýnskom Wembley. Tie by odfúkli aj dospelého človeka," povedal vtedy pre Nový Čas športovo-technický riaditeľ City Areny Branislav Kriška.

Klub sa zlú situáciu snažil riešiť postrekom, no v jednom prípade im dodali zlý produkt a trávnik začal púšťať zelenú farbu. Vtedy Tranavčania po zápase s Legiou Varšava boli kompletne zelení.

Zdroj: TASR/TVNOVINY.sk

BRATISLAVA/mm
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti