Šport

Argentínčan Rojo si vydupal prestup do United, obeťou Nani

Argentínčan Marcos Rojo vo finále MS14 proti Nemecku.
Argentínčan Marcos Rojo vo finále MS14 proti Nemecku. Zdroj: SITA

Podľa webu goal.com sa obe strany dohodli na prestupe jednej z hviezd tohtoročných majstrovstiev sveta. Cena - 20 miliónov eur a ročné hosťovanie Naniho.

Dvadsať miliónov eur a k tomu ročné hosťovanie Naniho v Sportingu Lisabon - to je cena, ktorú futbalový Manchester United zaplatí za obrancu Marcosa Roja. Podľa webu goal.com sa obe strany dohodli na prestupe jednej z hviezd tohtoročných majstrovstiev sveta.

Výsledok rokovaní je malým víťazstvom prezidenta portugalského klubu Bruna de Carvalha. Nani patrí medzi najlepšie zarábajúcich hráčov United a Angličania budú väčšinu z jeho príjmu hradiť aj počas výpožičky. Najmä keď z hotovosti za Argentínčana v skutočnosti Lisabončania veľa neuvidia. Dvadsať percent z akejkoľvek sumy nad 5 miliónov eur musia poslať predchádzajúcemu Rojovmu zamestnávateľovi Spartaku Moskva, 75 percent zo zisku ide zasa spoločnosti Doyen Sports, ktorá financovala prestup z Ruska.

Rojo sa so Sportingom nerozišiel v dobrom. Aby si vynútil súhlas s prestupom do Manchestru United, odmietol minulý týždeň v utorok trénovať, za čo ho portugalský klub potrestal nezaradením do zostavy pre otvárací zápas novej sezóny najvyššej domácej súťaže. Podľa Sportingu za nitky ťahal Doyen. Hráč sa napokon ospravedlnil a celú záležitosť označil za nedorozumenie.

Dvadsaťštyriročného defenzívneho univerzála si vyhliadol do svojho herného modelu s tromi obrancami nový tréner Manchestru United Louis van Gaal. V Sportingu hral Rojo väčšinou na poste stopéra, na šampionáte v Brazílii operoval na ľavej strane defenzívy.

Portugalský krídelník Nani sa vracia do klubu, z ktorého v roku 2007 prestúpil do Manchestru United.
MANCHESTER/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.