Šport

Futbalová rarita: Na Liptove majú ihrisko na kopci. Prevýšenie je až trojmetrové

17 RK Krive ihrisko DEMO.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

V praxi to znamená asi toľko, že brankár, ktorý chytá na hornej bráne, v podstate stojí na úrovni brvna spodnej brány.

Každý, kto tam príde povie, že také ihrisko ešte nevidel. Traduje sa, že so zlou taktikou tam nevyhrá ani Real Madrid. Taký je domovský stánok futbalového klubu Družba Smrečany - Žiar na Liptove. Ihrisko má prívlastok „do kopca".


Ukážková scenéria Tatier - z lesa zvykne vybehnúť jeleň, na ihrisko sa chodia hrať mladé diviaky a o trávnik sa im stará krt. Najväčšia zaujímavosť tohto ihriska je jeho sklon.

„Odhaduje sa o dva a pol, troch metroch, že je to prevýšenie, čiže je to dosť," tvrdí predseda klubu Martin Šimún.

V praxi to znamená asi toľko, že brankár, ktorý chytá na hornej bráne, v podstate stojí na úrovni brvna spodnej brány. Takto ho postavili pred 50-timi rokmi.

„Vtedy v minulosti to nikoho netrápilo. Viete, hrali sa tie nižšie súťaže, tí ľudia boli šťastní, že si môžu vôbec zakopať," obhajuje svojich predchodcov starosta obce Smrečany.

„Musíme nadol vždy dať góly a dopredu si nahrať a potom už nahor len tak udržať výsledok," prezrádza taktiku domácich Šimún.

V Smrečanoch ale už stavajú úplne nové ihrisko. Tempo je podriadené skromným možnostiam. Sily im dodáva fakt, že postaviť poriadny štadión majú problém aj v Bratislave.

RUŽOMBEROK/ TV Markíza
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti