Šport

Neymar sa pridal k ostatným v ľadovej výzve

Neymar.jpg

Vyzval svojho kata z MS Zunigu na "Ice Bucket Challenge".

Brazílsky futbalista Neymar sa zapojil do v súčasnosti najpopulárnejšej výzvy sociálnych sietí "Ice Bucket Challenge", teda obliatie sa vedrom plným vody a ľadu. Neymar vyzval kolumbijského futbalistu Juana Camilla Zunigu, ktorý mu počas štvrťfinále nedávnych majstrovstiev sveta zlomil stavec a vyradil ho zo šampionátu. 

Neymar najskôr zverejnil na svojej sociálnej sieti video, na ktorom si vylial na hlavu vedro plné ľadovej vody a potom vyzval Zunigu. Ten neváhal a okamžite sa zapojil do charitatívnej výzvy, ktorej poslaním je zvýšenie povedomia o amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS) a finančná zbierka na podporu pacientov s ňou.

Okrem Zunigu vyzval Neymar aj svojho bývalého spoluhráča Robinha a člena speváckej skupiny One Direction Nialla Horana. Zuniga zverejnil video ako ho v pondelok na tréningu obliali spoluhráči z Neapola a potom vyzval svojich krajanov Jamesa Rodrigueza, Pabla Armera a Juana Cuadrada, informovala agentúra AP.

Autorom originálnej myšlienky a šíriacej sa výzvy je bývalý kapitán univerzitného bejzbalového tímu Boston College Pete Frates, ktorému lekári v 27 rokoch diagnostikovali ALS. Je to progresívne ochorenie, ktoré spôsobuje postupné odumieranie buniek centrálnej nervovej sústavy riadiacej pohyb svalov v tele človeka.

S prvou výzvou začal 29. júla, tá sa následne prostredníctvom videí na sociálnych sieťach rozšírila do celého sveta. Zo Slovákov sa do nej zapojil napríklad aj hokejista Marián Gáborík, zahanbiť sa nenechal ani komisár NHL Garry Bettman.

https://www.youtube.com/watch?v=aWGeQgVkIUo

 

Výzvu prijal aj Steven Gerrard, ktorému ľadová sprcha nebola celkom po vôli.

https://www.youtube.com/watch?v=lFzg-Ma4upg


Cristiano Ronaldo vyzval hviezdy šoubiznisu Beyoncé, J. Lopez a Lil'Wayna.

https://www.youtube.com/watch?v=QGjaG6O8yCY


SAO PAULO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.