Pelé je opäť na JISke

Pelé.
Pelé. Zdroj: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Zotavuje sa po operácii nádoru v hrubom čreve.

Legendárny brazílsky futbalista Pelé sa po troch dňoch vrátil na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde sa zotavuje po operácii nádoru v hrubom čreve. Informovali o tom brazílske médiá.

Predstavitelia nemocnice neskôr uviedli, že Pelé na JIS zamieril z preventívnych dôvodov. "Je v stabilizovanom stave z kardiovaskulárneho a respiračného hľadiska," uviedla nemocnica vo svojom stanovisku. Pelého dcéra Kely Nascimentová vyhlásila, že bývalý fenomenálny útočník sa zotavuje dobre, v rámci možností, čo potvrdil na sociálnych sieťach aj sám Pelé.

"Priatelia, zotavujem sa veľmi dobre. Dnes ma navštívili členovia rodiny, usmievam sa každý deň. Ďakujem za všetku lásku, ktorú od vás dostávam," napísal Pelé na Instagrame.

Osemdesiatročného Pelého operovali minulú sobotu v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule po tom, ako mu pri rutinnej prehliadke objavili nádor. V utorok ho preložili na bežné oddelenie. V piatok sa na JIS vrátil, podľa ESPN bol hlavným dôvodom kyselinový reflux.

Jeho dcéra však na sociálnej sieti upokojovala situáciu. "Zotavuje sa dobre, v rámci možností. Prisahám," napísala Keny Nascimentová na Instagrame, kde k textu pripojila aj fotografiu s usmiatym otcom. "Normálny scenár rekonvalescencie pre muža v jeho veku po takej operácii je niekedy dva kroky vpred a potom zasa jeden krok naspäť. Včera sa cítil unavený a urobil krok späť. Dnes zasa spravil dva dopredu."

Trojnásobný majster sveta (1958, 1962, 1970) a historicky najlepší strelec brazílskej reprezentácie má zníženú pohyblivosť od operácie bedrového kĺbu z roku 2012. Pred dvoma rokmi mu vyoperovali obličku a problémy mal v minulosti aj s kolenom a chrbticou. Informáciu priniesli agentúry DPA a AP.

SAO PAOLO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.