Šport

Sky neberie Cavendisha na Vueltu. Špurtér bude bez etapového víťazstva Grand Tour

Mark Cavendish
Zdroj: SITA

Cavendish naposledy nevyhral ani jednu etapu Grand Tour v roku 2007. Britský tím Sky bude v Španielsku pracovať okolo jazdca Rigoberta Urána.

Britský cyklista Mark Cavendish zakončí prvýkrát od roku 2007 sezónu bez víťazstva na pretekoch Grand Tour. Vedenie tímu Omega Pharma-Quick Step sa rozhodlo nenominovať šprintéra na Vueltu a Espaňa a poslalo ho na septembrové preteky Okolo Veľkej Británie. Vuelta sa začne v sobotu 23. augusta.

"Rozhodli sme sa vystavať tím okolo Rigoberta Urána, ktorý dostane plnú podporu. Počas Gira ukázal svoje schopnosti na veľkých pretekoch, preto si zaslúži pomoc od tímu. Jeho prístup k Vuelte bude podobný ako k Giru d´Italia. Niektorí členovia nášho družstva už majú skúsenosti s jazdením preňho na veľkých pretekoch," vyhlásil športový manažér Omegy Pharma - Quick Step Rolf Aldag.

Snahu Urána uspieť budú podporovať Wout Poels, Gianluca Brambilla, Pieter Serry, Carlos Verona, Martin Velits a Nikolas Maes. Tím doplnia Tom Boonen a skvelý časovkár Tony Martin.

Cavendish v tejto sezóne štartoval iba na Tour de France, po páde v prvej etape si poranil rameno. Do akcie sa vrátil počas minulotýždňových pretekov Tour de l´Ain, ale jeho výkonnosť ešte nebola dostatočná na absolvovanie trojtýždňovej Vuelty. Cavendish preto pôjde 26. až 29. augusta Tour de Poitou Charentes a potom od 7. do 14. septembra Okolo Veľkej Británie. Informácie zverejnili weby Eurosportu a Sky Sports.

BRUSEL/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti