Stovky filmov a seriálov, obľúbené programy TV Markíza skôr ako v televízii, atraktívne športové prenosy, a to všetko bez reklám a bez viazanosti.
Vyskúšať na 7 dní zadarmoNajviac hráčov má v "najdrahšej jedenástke sveta" Real Madrid. Ďalej v nej nájdete hráčov z Juventusu, Zenitu, PSG, Bayernu, Barcelony, Manchestru United i Manchsteru City.
Ako by vyzerala futbalová jedenástka postavená z najdrahších hráčov sveta? Túto otázku zodpovedal portál goal.com. Vybral vždy najdrahšieho hráča pre daný post.
Toto leto zaznamenali viaceré kluby rekordné prestupy, no do uzavretia prestupového obdobia ešte stále zostáva niekoľko dní. Ak sa však do konca augusta nič nezmení, „najdrahšia jedenástka na svete" bude mať hodnotu 668 miliónov eur.
Až piati hráči v tomto „Dream tíme" zmenili dresy počas aktuálneho prestupové obdobia. Barcelona utratila veľké peniaze za Luisa Suáreza, Paríž St. Germain za Davida Luiza, Manchester City za Eliaquima Mangalu a Manchester United za Luka Shawa, ktorý sa tiež stal najdrahším ľavým obrancom a najdrahším tínedžerom v histórii.
Najväčším „dodávateľom" je neprekvapujúcu Real Madrid. Ako jediný klub na svete má medzi najdrahšími jedenástimi futbalistami hneď troch hráčov. Ku Cristianovi Ronaldovi a Garethovi Baleovi sa po MS v Brazíli pridal James Rodríguez.
Základná zostava Realu Madrid mala počas nedávneho Superpohára proti Seville hodnotu takmer 500 miliónov eur. Zatiaľ čo v najdrahšom trojlístku stál každý futbalista minimálne 80 miliónov, za obranu „biely balet" veľa nezaplatil. To sa zas nedá povedať o PSG či kluboch z Manchestru.
Brána
V roku 2001 zaplatil Juventus Turín Parme za Giangluigi Buffona 51 miliónov. Dodnes takúto (ani väčšiu) sumu nikto za muža medzi dvoma žrďami nezaplatil.
Obrana
Najdrahší pravý obranca súčasnosti je Dani Alves. Barcelona ho v roku 2008 kúpila z konkurenčného španielskeho klubu FC Sevilla za 35 miliónov eur. Zvyšok obrany sa do zostavy dostal toto leto. Dvomi najdrahšími stopérmi na svete (a obrancami vôbec) sa stali David Luiz a Eliaquim Mangala. Rekord najskôr vytvoril francúzsky PSG, keď za Brazílčana zaplatil londýnskej Chelsea 50 miliónov. „Citizens" to minulý týždeň prekonali, keď za stopéra z FC Porto zaplatili 53 miliónov. Obrannú štvorica dopĺňa na ľavej strane len 19-ročný Luke Shaw. Southampton zaňho zinkasoval 37 miliónov.
Záloha
Portál Goal.com zvolil pri výbere „najdrahšej jedenástky" rozostavenie 4-2-1-3. Dvojicu obranných stredopoliarov tvorí Javi Martínez z Bayernu Mníchov a Axel Witsel zo Zenitu Petrohrad. Bavori utratili za Španiela v roku 2012 40 miliónov eur. Tú istú sumu zaplatil aj Zenit za Belgičana.
Kolumbijský špílmacher James Rodríguez zaujal futbalovú verejnosť na nedávnych MS v Brazílii. Po najlepšom strelcovi šampionátu sa len tak zaprášilo. Španielsky veľkoklub Real Madrid za Rodrígueza neváhal ponúknuť Monaku 80 miliónov eur. Bola to ponuka, ktorá sa neodmieta.
Útok
Celý útok je zostavený z hráčov zo španielskej najvyššej súťaže. Najdrahším futbalistom sveta je momentálne Gareth Bale. „Los Blancos" za Walesana neváhali utratiť neuveriteľných 100 miliónov eur. Prekonali tým vlastný rekord z roku 2009, kedy do kasy Manchestru United dali 94 miliónov za Cristiana Ronalda. K dvojici Madridčanov sa „votrel" jeden Barcelončan - Luis Suaréz. Uruguajčan prišiel na Nou Camp z Liverpoolu za 88 miliónov.
Lavička náhradníkov
Do zostavy sa nedostali viacerí hráči, za ktorých boli kluby ochotné utratiť astronomické čiastky. Na pomyselnej lavičke by teda sedeli: Zlatan Ibrahimovič (2009 - z Interu Miláno do Barcelony za 69,5 mil.), Kaká (2009 - z AC Miláno do Realu Madrid za 65 mil.), Edinson Cavani (2013 - z SSC Neapol do PSG za 64,5 mil.), Radamel Falcao (2013 - z Atlética Madrid do Monaka za 60 mil.), Fernando Torres (2011 - z Liverpoolu do Chelsea 58,5 mil.), Neymar (2013 - zo Santosu do Barcelony 57,10 mil.), Hulk (2012 - z FC Porto do Zenitu Petrohrad za 55 mil.), Sergio Agüero (2011 - z Atlética Madrid do Man. City za 45 mil.), Juan Mata (2014 - z Chelsea do Man. Utd za 44,73 mil.) a Thiago Silva (2012 - z AC Miláno do PSG za 42 mil.).