Dosluhujúci prezident IIHF Fasel sa rozlúčil exhibíciou. Nechýbali v nej aj traja Slováci

Exhibícia na počesť dosluhujúceho prezidenta IIHF Reného Fasela.
Zdroj: Profimedia.sk

Samotný Fasel sa v zápase predstavil ako rozhodca.

Na počesť dosluhujúceho prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Reného Fasela sa vo štvrtok v Petrohrade uskutočnila hokejová exhibícia.

V športovom paláci Jubilejnyj proti sebe nastúpili legendy Ruska proti legendám výberu sveta. V drese výberu sveta nechýbali ani Slováci Miroslav Šatan, Ladislav Nagy a Martin Štrbák.

Palác Jubilejnyj hostil MS v hokeji v rokoch 2000 a 2016. Pred zápasom mali príhovor kapitáni výberov Fín Jari Kurri a Vjačeslav Fetisov, obaja ocenili Faselovu prácu za uplynulé desaťročia pri popularizácii ľadového hokeja na celom svete a budovaní mostov medzi národmi.

Slávny jazzový saxofonista Igor Butman potom zahral hymny Ruska a IIHF, saxofón následne vymenil za hokejku a pridal sa k ruským legendám na ľade.

Fasel sa v zápase predstavil ako rozhodca a už v prvej minúte signalizoval úvodný gól zápasu, ktorý strelil Šatan.

Na ľade sa objavilo niekoľko skvelých hráčov z minulosti, v tíme Ruska napríklad Pavel Dacjuk, Alexander Mogiľnyj, Igor Larionov, či Alexej Kasatonov, spoluhráčmi slovenských hokejistov boli okrem iných aj Petr Bříza, Jiří Šlégr, či Esa Tikkanen. Zápas sa napokon skončil nerozhodne 4:4.

Voľby nového prezidenta IIHF sa uskutočnia v sobotu v rámci kongresu, ktorý sa v Petrohrade koná tento týždeň. Zástupcovia členských asociácií na ňom budú voliť aj ďalších členov exekutívy.

O stoličku po odchádzajúcom Reném Faselovi, ktorý vedie medzinárodnú federáciu od roku 1994, má záujem päť kandidátov. Dán Henrik Bach Nielsen, Čech Petr Bříza, Bielorus Sergej Gončarov, Nemec Franz Reindl a Francúz Luc Tardiff. Šatan sa uchádza o členstvo v Rade IIHF a môže sa stať tretím slovenským členom exekutívy IIHF.

Prvým bol bývalý šéf slovenského hokeja Juraj Široký, a to v dvoch volebných obdobiach za sebou v rokoch 2003 až 2008, resp. 2008 až 2012.

Následne zástupcovia členských asociácií zvolili do Rady IIHF ďalšieho bývalého prezidenta SZĽH Igora Nemečka. Ten bol súčasťou výkonného orgánu v rokoch 2012 až 2016. V máji 2016 sa neúspešne uchádzal o znovuzvolenie.

Tím legiend Ruska - Tím svetových legiend 4:4
Góly:
Mogiľnyj, Morozov, Jašin, Medvedev - Reichel 2, ŠATAN, Hagen

zostava Ruska: Alexej Semjonov, Nikolaj Chabibulin - Alexej Kasatonov, Vjačeslav Fetisov, Alexej Jašin, Alexej Gusarov - Alexander Mogiľnyj, Igor Larionov, Andrei Chomutov, Alexander Medvedev, Pavel Dacjuk, Alexei Morozov, Igor Butman, Alexei Žamnov, Valerij Kamenskij

zostava výberu sveta: Petr Bříza (ČR), Martin Gerber (Švaj.) - Martin ŠTRBÁK (SR), Jiří Šlégr (ČR), Christian Hofstetter, Antoine Descloux (obaja Švaj.) - Jari Kurri, Esa Tikkanen (obaja Fín.), Miroslav ŠATAN (SR), Ladislav NAGY (obaja SR), Raeto Raffainer (Švaj.), Robert Reichel (ČR), Franz Reindl, Dieter Hegen (obaja Nem.), Philippe Bozon (Fr.).
Rozhodcovia: Alexej Anisimov, René Fasel, Michail Karpušin, Konstanin Komissarov, Danny Kurmann.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.